Polskie geny nie trafią do chińskiego laboratorium

Finansowany przez UE głośny projekt stworzenia Genomicznej Mapy Polski (GMP II) będzie wstrzymany. Projekt, za którym stoi Polska Akademia Nauk, nie spodobał się Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Nowa teoria włoskich naukowców podważa pochodzenie COVID-19

Naukowcy we Włoszech twierdzą, że odkryli obecność wirusa SARS-CoV-2 w tym kraju długo przed wybuchem pandemii. Nawet zanim „odkryto go w grudniu 2019 roku w Wuhan. Takie teorie bardzo podobają się w Chinach.

Milowy krok w chirurgii? Polska łatka szybko odbuduje tkankę

Rodzimy startup pracuje nad komercjalizacją innowacyjnego biomateriału, który będzie mógł wyeliminować siatki z tworzyw sztucznych przy zabiegach chirurgicznych zaopatrywania przepuklin.

Rewolucja w handlu. Można już zapłacić dłonią

Na razie tylko w sieci Whole Foods Market klienci będą mogli płacić całkowicie bezdotykowo. Wystarczy do czytnika przyłożyć dłoń. Amazon, który jest właścicielem sieci, testuje tę nową formę płatności.

Najlepsze 2020. Facebook chce zabić smartfony. Przełomowy projekt

Mark Zuckerberg ma wizję, by wkrótce pozbawić ludzi konieczności korzystania z telefonów. Twórca Facebooka w rozmowie z youtuberem Marqueesem Brownleem przyznał, że przyszłością jest komunikacja za pomocą technologii rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR/VR). I właśnie nad takimi projektami pracuje teraz gigant.