Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 07:31 Publikacja: 20.12.2021 12:56
TikTok
Foto: Bloomberg
Najbardziej popularne kulinarne dzieła z materiałów wideo na TikToku trafią więc na nasze stoły. W tej sprawie spółka koncernu ByteDance nawiązał współpracę z Virtual Dining Concepts (VDC) – donosi Bloomberg.
Nowa usługa ma być dostępna tylko w dostawach, a potrawy będą specjalnie przygotowywane na zamówienie użytkowników TikTok Kitchens. Na razie niektóre z najmodniejszych z przepisów pojawiających się w aplikacji mają być oferowane w USA. TikTok i VDC zaserwują taką możliwość w ok. 300 lokalizacjach. Ale na tym obie firmy nie chcą poprzestać, bowiem plan zakłada, że do końca przyszłego roku sieć restauracji przygotowujących i dostarczających dla TikTok Kitchens ma sięgać już 1 tys. lokalizacji. Przygotowywane w restauracjach posiłki dla fanów TikToka będą tworzone przez specjalnie przeszkolonych pracowników, na bazie przepisów pojawiających się w materiałach wideo w tej chińskiej apce. Potrawy z dostawą będą też pakowane w dedykowane opakowania TikToka.
Spółki Skarbu Państwa zaczęły dostrzegać potencjał drzemiący w młodych firmach technologicznych – PZU ogłosiło właśnie, że na współpracy z nimi zyskało ponad 200 mln zł. Mocno na taką kooperację stawiają też m.in. Orlen i PKO BP.
Biodegradowalne opakowania, autonomiczne busy, kwanty czy polska sztuczna inteligencja – nasi przedsiębiorcy i naukowcy realizują światowej klasy projekty.
Mati Staniszewski, założyciel ElevenLabs, czy Sebastian Siemiątkowski, twórca Klarny, to tylko część tuzów europejskiej branży start-upów, którzy – w ramach nowego projektu – chcą tworzyć kolejne jednorożce i gonić USA.
Sztuczna inteligencja bierze się za księgowych. Rodzima spółka Spice Solutions stworzyła narzędzie, które ma weryfikować standard jakości ich usług. A robi to w imponującym tempie. AI w 13 sekund sprawdza 4 tys. plików.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Start-up Ataraxis, zajmujący się medycyną precyzyjną wspieraną przez AI, pozyskał od inwestorów ponad 20 mln dol. Pieniądze wyłożyli m.in. Peter Thiel, guru Doliny Krzemowej, twórca PayPala, oraz czołowi badacze z OpenAI i DeepMind.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
AI jest wsparciem dla księgowych w bardziej zaawansowanych analizach, pozwala na redukcję błędów oraz optymalizację procesów. Dzięki temu księgowi mogą skupić się na strategicznym doradztwie, zamiast na manualnym przetwarzaniu danych.
AI oferuje bezprecedensowe możliwości zwiększenia efektywności, precyzji i jakości analiz finansowych. Wkrótce inteligentne technologie pozwolą księgowym skupić się na strategicznym doradztwie zamiast na manualnym przetwarzaniu danych.
Za pieniądze Sbierbanku stworzono sztuczną inteligencję, która ma – jak donoszą rosyjskie media – przewyższać popularne chatboty z Chin i USA. Ale czy z nazwą GigaChat Max mogło być inaczej? Ten projekt musiał zakończyć się sukcesem.
Ten wynalazek może wywrócić produkcję chipów do góry nogami. Chińscy naukowcy opracowali technologię, która pozwoli produkować najbardziej zaawansowane półprzewodniki w inny sposób niż dotychczas.
Operatorom logistycznym nie jest łatwo pogodzić oczekiwania klientów, koszty, oddziaływanie środowiskowe i presję regulacyjną. Szczególnie ten ostatni element stanowi poważne wyzwanie.
Chociaż na razie tylko trzech na dziesięciu polskich pracowników wykorzystuje sztuczną inteligencję w swojej pracy, to już w kolejnej dekadzie w dużej części zawodów AI stanie się niezbędną kompetencją.
AI potrafi podawać błędne informacje, ale czasem ma to dramatyczne skutki. Teraz wszelkie granice już przekroczono i europejska organizacja walcząca o cyfrowe prawa obywateli wytacza armaty wobec twórcy sztucznej inteligencji, firmy OpenAI.
Prezydent Donald Trump przyznał firmie Boeing ogromny kontrakt na budowę najbardziej zaawansowanego myśliwca stealth na świecie. Ale nie tylko Amerykanie pracują nad takimi samolotami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas