Można zainstalować w nich zwykłe szkła korekcyjne, a jednocześnie wciąż korzystać z systemu rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki wyświetlaczom microLED przed oczami użytkownika pojawiają się informacje dotyczące nawigacji GPS, powiadomienia o wiadomościach SMS, czy e-mailach oraz połączeniach telefonicznych. Okulary wyposażono również w system automatycznego tłumaczenia w czasie rzeczywistym, a także opcję robienia zdjęć i nagrywania filmów lub słuchania muzyki.

W chińskim koncernie zapewniają, że nowe okulary rozszerzonej rzeczywistości (AR) od TCL (przy projekcie firma pracuje z Qualcomm) wyznaczają trend w tej branży. Trzeba jednak pamiętać, że nad podobnymi rozwiązaniami pracują właściwie wszyscy kluczowi producenci nowych technologii, w tym m.in.: Apple, Meta, Huawei, Google, a także HTC, Nvision, Razer oraz Sony czy Xiaomi.

Na razie nie wiadomo, kiedy RayNeo X2 trafią na rynek – niewykluczone, że premiera sprzętu będzie miała miejsce jeszcze w 2023 r. Innowacyjny gadżet nie jest jeszcze dostępny publicznie, ale ma być przekazany programistom (m.in. pracującym nad aplikacjami dla okularów) jeszcze wiosną br.