Według chińskiego państwowego dziennika „Global Times” wynalazek został opatentowany przez Changzhou Vocational Institute of Mechatronic Technology.
- Byłem w związku na odległość, więc z dziewczyną kontaktowaliśmy się tylko przez telefon. Stąd wzięła się inspiracja do stworzenia tego urządzenia - mówił Jiang Zhongli, jego twórca. Złożył wniosek o patent w 2019 r., ale wygasł on w styczniu 2023 r.. Pomysłodawca ma teraz nadzieję, że ktoś inny może rozwinąć i udoskonalić projekt.
Podobny wynalazek, „Kissinger”, został wprowadzony na rynek przez Imagineering Institute w Malezji w 2016 r. Miał jednak postać czułej na dotyk silikonowej podkładki, a nie realistycznie wyglądających ust.
Podobne urządzenie w formie żartu z nie do końca trafionych pomysłów na wykorzystanie technologii pokazano już przed laty w znanym serialu "Big Bang Theory".
Czytaj więcej
Zespołowi badaczy z Chin udało się opracować rozwiązanie niczym z filmów science fiction. Stworzyli zmiennokształtnego robota, umieścili go w zminiaturyzowanym modelu więzienia i pokazali, jak potrafi wydostać się on zza krat.