W Polsce rusza silny konkurent dla Uber Eats

mat. pras.

Estońska firma Bolt, która skutecznie wygryzła sobie pokaźny kawałek rynku przewozu osób w Polsce i Europie, uruchamia nową nogę biznesową.

Rywal Ubera, po tym jak w 2016 r. wystartował nad Wisłą z platformą łączącą pasażerów z kierowcami pod nazwą Taxify, w kwietniu br. zaoferował nową usługę – wynajem elektrycznych hulajnóg na minuty. Teraz estoński startup rzuca konkurencji kolejne wyzwanie. Spółka, finansowana m.in. przez Daimlera, niemieckiego giganta motoryzacyjnego oraz Didi – chińskiego odpowiednika Ubera, wchodzi na rynek dostaw jedzenia. W naszym kraju oferta już udostępniona została w Warszawie. Bolt Food, bo tak nazywa się ten serwis, ma realizować zamówienie w sposób bezkontaktowy.

CZYTAJ TAKŻE: Szef Bolta w Polsce: Za rok chcemy wyprzedzić Ubera

Rynek dostarczania posiłków w Polsce wydawał się już podzielony. Działają tu m.in. Pyszne.pl, Uber Eats, czy Glovo. Teraz jednak wchodzi rywal, który ma potencjał, by namieszać w tym sektorze. Na początek wprowadził ofertę bezpłatnych dostaw realizowanych w promieniu 4 km od miejsca złożenia zamówienia. Czas na start usługi Bolt wybrał idealny, bowiem – z uwagi na epidemię koronawirusa – popyt na usługi dostaw jedzenia z restauracji jest bardzo duży. Czy dojdzie do wojny cenowej? – Nasza działalność ride-hailingowa (przewóz osób – red.) opiera się na wydajności, oferujemy wyższe zarobki dla kierowców i niższe ceny dla klientów. Ta sama filozofia przyświeca nam przy realizacji usługi dostarczania jedzenia. Oferujemy niższą cenę dostawy w porównaniu do innych platform – mówi Michał Dubisz, menedżer operacyjny Bolt.

Jak podkreśla, w stolicy współpracują z firmą tysiące kierowców. – Z racji panującej pandemii i zmniejszonego popytu na przejazdy, chcemy im zapewnić możliwość dodatkowego zarobku – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Bolt uderza w Uber Eats. W tle Chińczycy

Bolt ma ponad 30 mln użytkowników w ponad 35 krajach na świecie. Usługa Bolt Food została uruchomiona w Estonii w marcu 2019 r. Dziś jest dostępna w dziewięciu krajach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kultowa marka Verbatim zmienia właściciela

Chyba każdy, kto miał do czynienia z komputerami w latach 90., pamięta dyskietki, czy ...

Japończycy znaleźli sposób na relaks w czasie pandemii

Pandemia koronawirusa zmusiła właścicieli słynnych japońskich kurortów zbudowanych na gorących źródłach do zamknięcia hoteli, ...

Blockchain? Polska w tyle za Białorusią

Technologia blockchain to rewolucja, na którą Polska nie jest jeszcze gotowa. Brakuje odpowiednich przepisów. ...

Portugalczyk oskarża Huawei o kradzież, a Huawei USA o nękanie

Huawei zarzucił Waszyngtonowi, że wykorzystuje wszystkie dostępne narzędzia, aby zakłócać działalność biznesową firmy i ...

Turnieje e-sportu przyciągają miliony

Boom na e-sport trwa w najlepsze. Globalna wartość tego rynku przebije w tym roku ...

Polski bionanosatelita może zmienić medycynę

Czy lekarstwo na raka zostanie wynalezione w kosmosie? Jeśli tak się stanie, może być ...