Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 22.06.2025 03:59 Publikacja: 28.04.2022 13:24
Foto: Bloomberg
Elon Musk przy ustalaniu warunków przejęcia Twittera obiecywał, że nie będzie w żaden sposób „dyskredytował” firmy ani jej przedstawicieli w trakcie finalizowania transakcji przejęcia. Taki zapis, w którym miliarder zgodził się na ograniczenia dotyczące jego tweetów, pojawił się w 95-stronicowej umowie dotyczącej przejęcia Twittera za 44 mld dolarów podpisanej we wtorek.
Już w dniu podpisania umowy Elon Musk najprawdopodobniej złamał dane słowo, odpowiadając na tweety dwóch komentatorów politycznych, którzy uderzali w pracowników Twittera. Pierwszym tweetem Muska noszącym znamiona krytyki pracowników Twittera była odpowiedź na wpis Saagara Enjeti, który krytykował Vijayę Gadde, prawniczkę Twittera. Enjeti określił ją mianem „głównej rzeczniczki cenzury” nawiązując do decyzji z 2020 roku, gdy zablokowano udostępnianie tekst „New York Post” o Hunterze Bidenie. Musk odpowiedział na wpis Enjetiego – „zawieszenie konta dużej organizacji informacyjnej na Twitterze za opublikowanie prawdziwej historii było oczywiście niewiarygodnie niewłaściwe”. Wpis Muska uruchomił na Twitterze falę ataków i negatywnych tweetów pod adresem Gadde.
Założyciel SoftBank Group, Masayoshi Son, chce zbudować przemysłowy kompleks wart bilion dolarów w Arizonie, któ...
Popularne rozwiązanie bazujące na generatywnej sztucznej inteligencji, Perplexity, chce być nie tylko wyszukiwar...
Rosyjski gigant cyberbezpieczeństwa, szwedzka potęga płatnicza i brytyjski fintechowy jednorożec – Kaspersky, Kl...
Grok, chatbot od xAI, firmy Elona Muska, mocno zyskał na popularności, ale ten dynamiczny rozwój drenuje portfel...
VELUX Polska, obchodząca w tym roku 35-lecie obecności na rynku jest jedną z tych firm, które współtworzyły polską branżę budowlaną. Od podstaw budowała kategorię użytkowych poddaszy, inwestując w przemysł, rozwijając lokalnych dostawców i kształtując standardy zrównoważonego rozwoju.
W perspektywie kilku lat do Polski trafią 2-3 projekty związane z budową zaplecza produkcyjnego i materiałowego...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas