Aktualizacja: 09.12.2024 10:39 Publikacja: 28.04.2022 13:24
Foto: Bloomberg
Elon Musk przy ustalaniu warunków przejęcia Twittera obiecywał, że nie będzie w żaden sposób „dyskredytował” firmy ani jej przedstawicieli w trakcie finalizowania transakcji przejęcia. Taki zapis, w którym miliarder zgodził się na ograniczenia dotyczące jego tweetów, pojawił się w 95-stronicowej umowie dotyczącej przejęcia Twittera za 44 mld dolarów podpisanej we wtorek.
Już w dniu podpisania umowy Elon Musk najprawdopodobniej złamał dane słowo, odpowiadając na tweety dwóch komentatorów politycznych, którzy uderzali w pracowników Twittera. Pierwszym tweetem Muska noszącym znamiona krytyki pracowników Twittera była odpowiedź na wpis Saagara Enjeti, który krytykował Vijayę Gadde, prawniczkę Twittera. Enjeti określił ją mianem „głównej rzeczniczki cenzury” nawiązując do decyzji z 2020 roku, gdy zablokowano udostępnianie tekst „New York Post” o Hunterze Bidenie. Musk odpowiedział na wpis Enjetiego – „zawieszenie konta dużej organizacji informacyjnej na Twitterze za opublikowanie prawdziwej historii było oczywiście niewiarygodnie niewłaściwe”. Wpis Muska uruchomił na Twitterze falę ataków i negatywnych tweetów pod adresem Gadde.
Apple zostało oskarżone o nielegalne monitorowanie urządzeń osobistych i kont iCloud swoich pracowników, a także o zakazywanie im omawiania ze współpracownikami wynagrodzenia oraz warunków pracy.
Chińskie firmy powinny zachować ostrożność przy zakupie amerykańskich chipów, ponieważ „nie są już bezpieczne" i zamiast tego wybierać produkty krajowe – poinformowały lokalne stowarzyszenia branżowe. To odpowiedź na ograniczenia nałożone przez Waszyngton na chińskich producentów.
Wiele wskazuje na to, że Apple szykuje dużą niespodziankę. Według nieoficjalnych informacji ruszyły prace nad nietypowym iPhone'm. Koncern miałby teraz wejść w segment składanych smartfonów.
Firma kierowana przez Sama Altmana chce zmienić sposób, w jaki udostępnia bota. OpenAI przymierza się do modelu, jaki wykorzystywać chcą również popularne platformy streamingowe. Chodzi o reklamy w zamian za darmową usługę lub niższą cenę.
Zielone Orły 'Rzeczpospolitej': najważniejsze osiągnięcia nagrodzonych w 2024 roku
Wieloletni szef Intela Pat Gelsinger odchodzi na emeryturę, a tymczasowymi dyrektorami generalnymi zostali David Zinsner i Michelle Johnston Holthaus.
Najpierw nazwał zakup F-35 „pomysłem idiotów”. Teraz chce ciąć budżet Pentagonu. Czy Elon Musk w roli szefa tzw. departamentu wydajności państwa w administracji Donalda Trumpa może okazać się równie kontrowersyjny dla amerykańskiej armii jak Antoni Macierewicz był dla polskiego wojska?
Musk po wyborach prezydenckich umocnił pozycję najbogatszego człowieka w zestawieniu miliarderów Bloomberga
Ułaskawienie Huntera Bidena przez prezydenta USA to prezent dla populistycznej prawicy, która podważa zaufanie do rządów prawa i wolnych mediów. Decyzja wzmacnia narrację o korupcji elit i rzuca cień na instytucje gwarantujące liberalną demokrację.
Kolejna kadencja Donalda Trumpa w Białym Domu to wielka niewiadoma dla amerykańskich gigantów technologicznych.
Prezydent-elekt Donald Trump i dyrektor generalny koncernu Meta Mark Zuckerberg zjedli obiad w klubie golfowym należącym do Trumpa w Mar-a-Lago na Florydzie - informuje AP.
Wyniki wyborów prezydenckich w USA w 2024 r. były dobrodziejstwem dla Elona Muska. Najbogatsza osoba na świecie stała się jeszcze bogatsza. Majątek netto multimiliardera osiągnął rekordowe 347,8 mld dolarów.
Największa rakieta świata poleciała z powodzeniem na orbitę w szóstej misji testowej. Osobiście przedsięwzięciu kibicował amerykański prezydent elekt. Starshipy mają zabierać ludzi na Księżyc i Marsa.
Elon Musk zarabia miliardy dzięki rosnącym akcjom Tesli. Na horyzoncie widać także stanowisko doradcze w nowej administracji Trumpa. Coraz bardziej wartościowa staje się także Tesla.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas