Aktualizacja: 24.11.2024 22:11 Publikacja: 23.01.2022 09:37
Akwamacji poddano niedawno arcybiskupa Desmonda Tutu, nagrodzonego pokojową nagrodą Nobla aktywistę z RPA
Foto: Bloomberg
Proces tzw. hydrolizowania (rozpuszczania) ciała poprzez działanie silnej zasady to technologia, która została opatentowana już ponad 130 lat temu. Dziś wraca do łask za sprawą głośnych nazwisk, które zdecydowały się na skorzystanie z niej po śmierci. Akwamacji poddano niedawno arcybiskupa Desmonda Tutu, nagrodzonego pokojową nagrodą Nobla aktywistę z RPA. Rozwiązanie jest bardziej "przyjazne" środowisku niż kremacja. Spalanie wymaga ogromnej ilości energii, a proces ten na świecie odpowiada za emisję milionów ton CO2 rocznie. Tymczasem Bio-Response Solutions, firma specjalizująca się w akwamacji, podkreśla, że alternatywna technologia zużywa aż 90 proc. mniej energii. Zwłoki umieszcza się w naczyniu ciśnieniowym a roztwór "roztapia" materię organiczną. Wadą tej technologii jest fakt, że rozpuszczeniu nie ulegają kości.
Podczas konferencji i wystawy AUSA Annual Meeting & Exhibition 2022, która odbywa się w dniach 10-12 października w Waszyngtonie, amerykański koncern General Dynamics Land Systems zaprezentował zapowiadany od pewnego czasu demonstrator czołgu podstawowego AbramsX.
Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) pracuje nad nowatorską formą zasłony dymnej. Rozwiązanie to wykorzystywane było w trakcie wojen od setek lat.
Maspex wspiera zrównoważone rolnictwo i pracuje nad nową odmianą ogórka gruntowego oraz nowatorskimi kiszonkami.
Amerykańska firma postanowiła wykorzystać góry najbardziej kłopotliwych plastikowych śmieci do stworzenia czegoś bardzo pożytecznego.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Podczas Paris Polish Tech Day przedstawiono polski system innowacji, omówiono możliwości współpracy polskich i polonijnych startupów z sektora fin i greentechu z francuskimi partnerami, a także zaprezentowano młode, innowacyjne firmy.
Zaawansowane algorytmy są skutecznym wsparciem dla działów HR w rekrutacji, analizie danych i optymalizacji procesów. Pozwalają zaoszczędzić czas i poprawiają jakość decyzji. Ale niosą też ze sobą wyzwania.
AI może mocno namieszać w wymiarze sprawiedliwości. Technologia ta ma bowiem olbrzymi potencjał, by wspomagać prawników, czy sędziów, a być może w przyszłości i wydawać wyroki.
Czysta energia z fuzji jądrowej ma być tania i nieograniczona, a kompaktowy reaktor, wielkości kontenera, będzie można ustawić wszędzie. Rozwiązanie problemów energetycznych świata jest coraz bliżej.
Akt o sztucznej inteligencji to pierwsza próba kompleksowego uregulowania AI na świecie. W jaki sposób unijne przepisy wpłyną na rozwój i wykorzystanie sztucznej inteligencji w Europie i poza nią?
Podczas Kongresu Local SoMe’24 we Wrocławiu ogłoszeni zostaną 26 listopada laureaci Złotych Lajków. Nagrody są przyznawane corocznie przez Radę Programową Local SoMe oraz Związek Miast Polskich za najlepsze osiągnięcia miast i ich włodarzy w mediach społecznościowych.
Powstanie globalna sieć bezprzewodowa do przesyłania energii. To rewolucja w logistyce i działaniach wojennych.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Nowoczesne technologie pomagają organowi rentowemu typować płatników składek do kontroli.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas