Budujemy społeczność dla firm IT

Z Adrianną Jabłońską, Partner Account Manager, rozmawiamy o społeczności MAIN Partner Community, opartej na zaufaniu i etyce współpracy ukierunkowanej na budowanie wartości dla klientów, a także dostępnych dla partnerów MAIN korzyściach biznesowych.

Publikacja: 30.11.2021 16:29

Budujemy społeczność  dla firm IT

Foto: mat. pras.

Czym jest MAIN Partner Community?

Jest to społeczność, którą budujemy dla integratorów technologicznych, ekspertów IT oraz firm oferujących szeroki wachlarz usług z zakresu oprogramowania i sprzętu, ale też dostawców usług konsultingowych realizujących wdrożenia i szkolenia.

Na jakie korzyści biznesowe mogą liczyć partnerzy MAIN?

Nasi partnerzy otrzymują preferencyjny dostęp do kompleksowych usług Private Cloud, Multicloud i Hybrid Cloud, a także do portfolio światowej klasy rozwiązań IT dostarczanych przez firmy, takie jak Microsoft, HPE, CISCO, IBM, VMware czy Hitachi.

Za naszym pośrednictwem członkowie społeczności MAIN Partner Community mają też dostęp do globalnej infrastruktury centrów danych Equinix. Zapewnia ona szybki dostęp do ekosystemów biznesowych, które obsługują wysokowydajne usługi chmurowe na całym świecie, a także możliwość łatwego wykorzystania globalnej infrastruktury ulokowanych na pięciu kontynentach centrów danych Equinix. Z kolei wykorzystanie globalnych, programowalnych połączeń wzajemnych Equinix Fabric ułatwia połączenie na platformie Equinix globalnych rozproszonych środowisk i cyfrowych ekosystemów. Jest to z pewnością ogromna wartość dla naszych partnerów i klientów.

Partnerom zapewniamy ponadto kompleksowe wsparcie specjalistów MAIN oraz dedykowanego opiekuna, w mojej osobie. Dbamy o szkolenia oraz jak najlepsze poznanie zespołów. Stawiamy na współpracę opartą na zaufaniu. Zależy nam na tym, aby nasi partnerzy podzielali wartości etyczne obowiązujące w Grupie EIP.

Co wyróżnia program partnerski MAIN?

Przede wszystkim firmy dołączają do ekosystemu, w którym partnerzy „biznesowo działają na swoją korzyść”. MAIN zapewnia im przestrzeń w postaci strony internetowej, gdzie każdy Partner może zbudować swoją dedykowaną podstronę.

Wyróżniamy się zaangażowaniem w tworzenie wartości rynkowej poprzez kompleksowe wsparcie partnerów. Wspólnie realizujemy różnego rodzaju inicjatywy mające na celu zapewnienie wartości dodanej dla klientów, których bezpośrednio obsługują nasi partnerzy.

Przy wykorzystaniu metodyki UCDC (User Centered Design Canvas) budujemy wraz z partnerami unikalną propozycję wartości i komplementarną ofertę. Działamy w modelu win-win. Z jednej strony korzystamy z kompetencji partnerów, a z drugiej – dostarczamy partnerom infrastrukturę centrum danych MAIN tak, aby mogli rozszerzyć swoją ofertę i rozwijać usługi przy wykorzystaniu modelu chmury obliczeniowej. Stawiamy na zapewnienie pełnej przejrzystości współpracy z partnerami i na maksymalizację obopólnych korzyści, jednak wspólnie z partnerami koncentrujemy się na tym, aby oferta usług i rozwiązań tworzonych w ramach MAIN Partner Community jak najlepiej wpisywała się w potrzeby biznesowe klientów.

Jakie poziomy partnerstwa oferuje MAIN?

W ramach społeczności MAIN Partner Community funkcjonują obecnie trzy poziomy partnerstwa – technologiczne, sprzedażowe i technologiczno-sprzedażowe. Do grona partnerów technologicznych należą przede wszystkim dostawcy rozwiązań, które wykorzystujemy m.in. w ramach naszej infrastruktury. Na status partnera sprzedażowego mogą liczyć te firmy, które nie oferują własnych rozwiązań, ale dostarczają usługi MAIN klientom końcowym. Natomiast grupę partnerów technologiczno-sprzedażowych tworzą te firmy, które wbudowują usługi chmurowe MAIN do swojej oferty. Wspólnie z nimi tworzymy komplementarną ofertę.Dobrym przykładem tworzenia długofalowej współpracy są inicjatywy, które podejmujemy wspólnie z zespołem firmy summ-it. Spotykamy się na organizowanych cyklicznie warsztatach szkoleniowych i sprzedażowych. Mamy więc okazję do tego, aby wzajemnie poznać swoje produkty i usługi, wspólnie rozwinąć kompetencje, opracować interesującą dla rynku ofertę, a następnie w sposób świadomy i merytoryczny ją promować. Niezależnie jednak od poziomu partnerstwa każdy z naszych partnerów ma możliwość bezpiecznego wyskalowania swojego biznesu w oparciu o infrastrukturę MAIN.

Organizujemy też spotkania społeczności. Podczas tych wydarzeń prezentujemy kompetencje naszych partnerów. Wybrane firmy nagradzamy za osiągnięcia w ramach współpracy z MAIN. Jest to okazja do wzajemnego zapoznania i networkingu. Wszystko po to, aby nasi partnerzy mogli się poznać i zdobyć wiedzę o usługach i rozwiązaniach oferowanych przez firmy członkowskie, tak aby następnie móc wykorzystać je w konstruowaniu własnych propozycji biznesowych. Jestem przekonana, że tego typu inicjatywa jest cenna. Podobne spotkania będziemy więc organizować w sposób cykliczny.   

IT
IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
IT
Wyciekły miliony haseł. Na liście polscy użytkownicy Facebooka i Allegro
IT
Rosja sięgnie po sztuczną inteligencję. Prace nad bronią i chaos wyborczy
IT
Plaga hakowania smartfonów. Teraz nie trzeba nawet wpuszczać wirusa
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
IT
„Podkopywanie demokracji”. Sztuczna inteligencja zagrozi wyborom parlamentarnym
IT
Patronat „Rzeczpospolitej”: Jak budować bezpieczeństwo Polski i UE w erze cyfrowej