Aktualizacja: 16.03.2025 04:34 Publikacja: 18.06.2024 06:29
Foto: Cezary Piwowarski
Pracuje pani w firmie zajmującej się infrastrukturą cyfrową. To m.in. centra danych. To ciekawa praca?
W obecnych czasach centra danych to miejsca, dzięki którym świat się rozwija. Equinix jest firmą globalną, obecną w 30 państwach, jest właścicielem 250 centrów danych, połączonych ze sobą autorską, nie internetową, ale szkieletową siecią. I właściwie dzięki temu nasi klienci, firmy, które wpinają się w tę infrastrukturę, mogą ze sobą wspólnie robić biznes w czasie niemalże rzeczywistym. Nasza platforma, platforma Equinix, umożliwia de facto rozwój świata. To miejsce, gdzie dzięki dużym mocom obliczeniowym, komputerom kwantowym i sztucznej inteligencji mogą odbywać się wszelkiego rodzaju innowacje. Jest to miejsce, gdzie biznesy mogą się tworzyć i sprawnie między sobą komunikować. Jesteśmy wymarzonym partnerem np. dla giełd światowych, które właśnie w naszych serwerowniach mają swoje dane oraz swoje ekosystemy. Jesteśmy także kluczowym partnerem dla wszelkich firm, w których ich dane muszą komunikować się globalnie i gdzie cyberbezpieczeństwo jest priorytetem.
W połowie marca ING Hubs Poland, globalne centrum kompetencyjne Grupy ING, otwiera swoje nowe biuro na warszawskiej Woli, blisko Ronda Daszyńskiego. To miejsce pracy dla ponad tysiąca stołecznych pracowników firmy.
Rosyjskie służby bezpieczeństwa mają nie lada problem – zmagają się z niedoborem sprzętu do hakowania smartfonów. Ta technologia jest im niezbędna w prowadzonych śledztwach, ale firmy, które ją dostarczały, wycofały się z Rosji.
Fala awarii blokujących działanie dawnego Twittera, z którymi w ostatnich kilkudziesięciu godzinach boryka się Elon Musk, jest dziełem cyberprzestępców z The Dark Storm Team. Palestyńscy i propalestyńscy hakerzy właśnie się przyznali do uderzenia w X.
Od rana internauci zgłaszają problemy z odświeżaniem treści, wyszukiwaniem czy publikowaniem nowych wpisów na X. Chodziło o użytkowników m.in. z Polski, Japonii i USA. Problemy wcale nie znikają, coraz więcej użytkowników raportuje o kłopotach.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Google, Apple i Meta udostępniają władzom USA coraz więcej danych z kont swoich użytkowników – wynika z ustaleń firmy Proton. Chodzi m.in. o e-maile i pliki. Koncerny spełniają nawet 90 proc. żądań o ich przekazanie.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Resorty obrony narodowej i cyfryzacji zapowiadają na poniedziałek pokaz możliwości rodzimych technologii kwantowych. Ma dojść do premiery nowatorskiego systemu komunikacji. To ma być przełom w dziedzinie bezpieczeństwa.
W Arabii Saudyjskiej dokonano ważnego przełomu, który może poprawić wydajność i obniżyć koszt baterii. Może też zapoczątkować innowacje w wielu branżach.
Wizja powrotu amerykańskich i europejskich koncernów technologicznych do Rosji spędza sen z powiek firmom IT z tego kraju. Wysłały one właśnie na Kreml apel z listą działań, które rząd musi podjąć, by ochronić je przed zachodnią konkurencją.
Kolejne spółki uruchamiają komputery kwantowe i otwierają je na komercyjne zastosowanie. Są dzięki temu w stanie w kilka minut wykonać operacje, jakie superkomputerowi zajmą nawet milion lat przy zużyciu przy tym rocznej globalnej energii elektrycznej.
Rozpoczyna się pierwsza na świecie komercyjna sprzedaż zaawansowanych robotów. dwunożna maszyna, w cenie samochodu, ma biegać nawet w trudnych warunkach i sprawnie operować dłońmi.
Bierzemy udział w podnoszeniu świadomości cyfrowej i kompetencji społeczeństwa, które dzięki temu będzie świadome zagrożeń, bardziej odporne na oszustwa, kradzieże i działania hybrydowe - mówi Krzysztof Malesa, dyrektor ds. strategii bezpieczeństwa, członek zarządu polskiego oddziału Microsoft.
Komisja Europejska ogłosiła nowe działania dotyczące handlu elektronicznego W Unii Europejskiej, podkreślając że zamiast tworzyć nowe przepisy, skupi się na skuteczniejszym egzekwowaniu i wdrażaniu istniejących.
Chociaż część pracowników chciałaby, by ich obecnego szefa zastąpił robot, to wyniki najnowszych badań naukowców z Uniwersytetu SWPS nie dają większych szans na taką zamianę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas