Aktualizacja: 24.11.2024 22:04 Publikacja: 15.02.2022 07:46
Foto: Paul Hanaoka
Konsumenci mniej chętni niż kiedyś rozstają się ze swoimi komórkami, a to – jak prognozują eksperci Euler Hermes – sprawi, że do 2025 r. producenci nowoczesnych telefonów rocznie będą „tracić” z tego powodu 16 mld dol. w swoich przychodach.
Raport firmy ubezpieczeniowej pokazuje, że utrata potencjalnych wpływów ze sprzedaży na skutek zmiany zachowań konsumentów, jest szczególnie odczuwalna w Europie. Tu bowiem średni cykl wymiany sprzętu wynosi 40 miesięcy, co oznacza, iż wydłużył się on o niemal jedną czwartą (24 proc.) względem 2016 r. W USA cykl ten jest znaczeni krótszy – konsumenci kupują nowe smartfony średnio co dwa lata (24 miesiące). Jednak i w tym przypadku proces ten rozciągnął się w czasie i to aż o 30 proc. Jak wskazuje Aurélien Duthoit z Euler Hermes, autor raportu, negatywny trend dla producentów elektroniki użytkowej może się nasilać. A w efekcie do 2025 r. zapotrzebowanie na nowe telefony skurczy się o 11 proc. Obecnie cykl wymiany smartfonów na świecie sięga 55 miesięcy. Analitycy podkreślają, że przy utrzymaniu trendu utracona sprzedaż koncernów z tego tytułu może sięgnąć w br. 36 mld dol. Aurélien Duthoit przekonuje, że to realne w scenariuszu, w którym cykle wymiany utrzymają swój dotychczasowy trend i osiągną 72 miesiące na całym świecie do 2025 r.
Fani Apple, którzy od lat korzystają z iPhone’ów, mają powód do zadowolenia. W końcu doczekali się wprowadzenia opcji, która raz na zawsze pozwoli rozwiązać pewien drobny, ale irytujący problem. Chodzi o możliwość zmiany adresu e-mail w koncie Apple.
Organizacja – zrzeszająca m.in. Amazon, Google, LG, IBM, czy Samsunga – nie chce obowiązkowych aplikacji w smartfonach Polaków. Zwróciła się właśnie w tej sprawie do resortu spraw wewnętrznych i administracji.
Najnowsze modele smartfonów z logo nadgryzionego jabłka dopiero miały premierę, a już okazuje się, że sprzęt ma feler. Chodzi o aparat w modelu 14 Pro, który – jak zachwalało Apple – doczekał wielu ulepszeń względem poprzedników.
Ponad 20 mln Polaków ma zainstalowane aplikacje Youtube i Google, królują też apki banków. Ale przebicie się na ekran telefonu to dziś nie lada sztuka.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Już 7 września wyczekiwana przez fanów marki Apple premiera nowej serii urządzeń. Na corocznym wydarzeniu w Steve Jobs Theater koncern zaprezentuje najnowsze sprzęty – słuchawki, smartwatche i smartfony.
Zaawansowane algorytmy są skutecznym wsparciem dla działów HR w rekrutacji, analizie danych i optymalizacji procesów. Pozwalają zaoszczędzić czas i poprawiają jakość decyzji. Ale niosą też ze sobą wyzwania.
AI może mocno namieszać w wymiarze sprawiedliwości. Technologia ta ma bowiem olbrzymi potencjał, by wspomagać prawników, czy sędziów, a być może w przyszłości i wydawać wyroki.
Czysta energia z fuzji jądrowej ma być tania i nieograniczona, a kompaktowy reaktor, wielkości kontenera, będzie można ustawić wszędzie. Rozwiązanie problemów energetycznych świata jest coraz bliżej.
Akt o sztucznej inteligencji to pierwsza próba kompleksowego uregulowania AI na świecie. W jaki sposób unijne przepisy wpłyną na rozwój i wykorzystanie sztucznej inteligencji w Europie i poza nią?
Podczas Kongresu Local SoMe’24 we Wrocławiu ogłoszeni zostaną 26 listopada laureaci Złotych Lajków. Nagrody są przyznawane corocznie przez Radę Programową Local SoMe oraz Związek Miast Polskich za najlepsze osiągnięcia miast i ich włodarzy w mediach społecznościowych.
Powstanie globalna sieć bezprzewodowa do przesyłania energii. To rewolucja w logistyce i działaniach wojennych.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Nowoczesne technologie pomagają organowi rentowemu typować płatników składek do kontroli.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas