Aktualizacja: 04.12.2024 10:04 Publikacja: 19.10.2019 18:31
Foto: cyfrowa.rp.pl
To nie są wieloramienne automaty przemysłowe z hal fabrycznych czy humanoidalne roboty, których zdjęcia ilustrują prezentacje dotyczące automatyzacji. Systemy RPA czy samouczące się algorytmy trudno pokazać na fotografii, ale to one wchodzą na coraz większą skalę do tzw. prac umysłowych w Polsce i na świecie, przejmując powtarzalne (choć nie zawsze proste) zadania.
– Rodzime przedsiębiorstwa zaczynają przełamywać bariery, które utrudniały im wdrażanie automatyzacji na dużą skalę i patrzą na te rozwiązania, jak na proces, który powinien dotyczyć całej organizacji – twierdzą autorzy raportu firmy audytorsko-doradczej Deloitte, która przebadała 523 menedżerów największych przedsiębiorstw w 26 krajach.
Europejska misja Proba-3 szykuje się do startu. W przestrzeń poleci prawdziwie pionierski system, a rodzimi naukowcy w tym przedsięwzięciu odegrają istotną rolę.
Badanie przeprowadzone przez naukowców z australijskiego uniwersytetu RMIT oraz grupę laboratoriów z Indii doprowadziło do przełomowego odkrycia – udało się wynaleźć nowy lek na bazie złota, który może wykazać się dużą skutecznością w walce z rakiem.
Krew nietoperza może umożliwić astronautom hibernację podczas długich lotów w kosmosie lub pomoc w operacjach medycznych – twierdzą naukowcy. Nad nowatorskim rozwiązaniem pracują badacze z Uniwersytetu w Greifswaldzie.
Międzynarodowe konsorcjum naukowców, inżynierów i urbanistów o nazwie Projekt Hyperion ogłosiło konkurs na projekt ogromnego statku kosmicznego, który mógłby podtrzymywać życie ludzi przez setki lat i przewozić ich w międzygwiezdnej przestrzeni.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Wdrożenie na szeroką skalę technologii 5G napotyka wyzwania związane zarówno ze skalą potrzebnych inwestycji, jak i ich monetyzacją.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Podmioty medyczne będą zobowiązane do przestrzegania AI Act. Konieczne może być powołanie zespołów ds. zgodności.
W Black Friday liczba transakcji wzrosła o 53 proc. w porównaniu z pozostałymi dniami listopada. Sprzedawcy online zanotowali obroty wyższe o 136 proc. Przed rokiem ten wzrost wynosił 116 proc., co wskazuje, że ten sezon świąteczny zapowiada się obiecująco.
Freak fighty, czyli bezpośrednie narażanie zdrowia i życia młodych ludzi pod płaszczykiem „sportu”.
Każdorazowe zastosowanie bezzałogowego statku powietrznego (BSP) musi opierać się na precyzyjnej podstawie prawnej.
Wiele wskazuje na to, że Apple szykuje dużą niespodziankę. Według nieoficjalnych informacji ruszyły prace nad nietypowym iPhone'm. Koncern miałby teraz wejść w segment składanych smartfonów.
Firma kierowana przez Sama Altmana chce zmienić sposób, w jaki udostępnia bota. OpenAI przymierza się do modelu, jaki wykorzystywać chcą również popularne platformy streamingowe. Chodzi o reklamy w zamian za darmową usługę lub niższą cenę.
Połowa zawodów wykonywanych przez osoby z wyższym wykształceniem napotyka technologię AI przynajmniej raz w miesiącu. Problem w tym, że ledwie 40 proc. studentów kierunków inżynierskich zdobywa na studiach podstawową wiedzę z zakresu AI.
Sektor usług finansowych wyraźnie wyprzedza inne branże we wdrażaniu sztucznej inteligencji – wynika z najnowszego badania firmy SAS. Wśród największych wyzwań wskazywane są obszary dotyczące prywatności i bezpieczeństwa danych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas