Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 14:48 Publikacja: 20.11.2022 20:54
Foto: Ghost Robotics
W oświadczeniu przesłanym portalowi Tech Crunch Ghost Robotics pisze, że jej sukces „nie pozostał niezauważony przez Boston Dynamics. Zamiast konkurować na równych zasadach, firma zdecydowała się 11 listopada złożyć obstrukcyjny i bezpodstawny pozew, zablokować działalność konkurencyjnego startupu. Boston Dynamics wykorzystuje swoje znacznie większe zasoby do prowadzenia sporów zamiast wprowadzania innowacji” – twierdzi firma z Filadelfii.
Ghost Robotics, podobnie jak Boston Dynamics produkuje czworonożne roboty przypominające psy. Z ta jednak różnicą, że jej robo-psy są wyposażone w ostrą broń i przeznaczone dla armii i – co bardziej kontrowersyjne – dla amerykańskiej straży granicznej zajmującej się wyłapywaniem nielegalnych imigrantów. Ghost Robotics, firma założona przez imigrantów, jak dotąd nie wykazał żadnych etycznych skrupułów, jeśli chodzi o współpracę z wojskiem i organami ścigania.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Po najnowszej aktualizacji generatywna sztuczna inteligencja od xAI nie gryzie się w język. Bot, szkolony m.in....
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Niezwykłe sceny, mroczne obrazy i rollercoaster efektów, które możemy oglądać w klipie Futurama 3 Quebonafide by...
Technologia, którą właśnie ujawnił chiński gigant Huawei, ma szansę zrewolucjonizować sektor elektromobilności i...
Firma Anthropic, która zaprzęgła swoją sztuczną inteligencję do prowadzenia działalności gospodarczej, poniosła...
Nie USA, nie Chiny, ale Australia dokonała przełomu, który może zmienić cały przemysł elektroniczny. Mikroproces...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas