Kiedy pasmo 800 MHz zostanie podzielone pomiędzy kilka podmiotów, po pierwsze, obniży się prędkość transmisji, a po drugie, każdy z operatorów będzie troszczył się o własny komercyjny interes, nie dbając o białe plamy całkowicie pozostawione bez zasięgu LTE. A te z pewnością pozostaną zwłaszcza na terenach mniej zurbanizowanych.
Tuż po ogłoszeniu aukcji prezes UKE twierdziła, że uwzględniała te obawy i zasady aukcji zachęcają operatorów do współpracy. Nic nie wskazuje jednak na to, że do takiej współpracy mogłoby dojść, a eksperci wskazują na lepsze i realne rozwiązanie: budowę jednej wspólnej sieci w ramach porozumienia czterech operatorów. Takie rozwiązanie wspiera na przykład opinia prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, analiza Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz eksperci BCC.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16842909,Dostep_do_LTE_w_Polsce_mocno_ograniczony__Efekt_aukcji.html
GIODO: Technologie czyhają na naszą prywatność
– Jeśli adwokaci albo radcy prawni korzystają z niektórych rozwiązań chmury internetowej, to podpisali umowę, z której wynika, że firma dostarczająca pocztę e-mail będzie czytała ich listy! Co to ma wspólnego z tajemnicą radcowską lub adwokacką? – mówi Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (wywiad)