„Ojciec komórki”: Smartfony będą pod skórą uszu

Przyszłe urządzenia do komunikacji nie będą musiały być ładowane, ponieważ „ludzkie ciało jest idealną ładowarką” - powiedział Martin Cooper, który jest powszechnie uważany za ojca telefonu komórkowego.

Publikacja: 04.03.2023 01:45

Martin Cooper twierdzi, że dzisiejszy smartfon stał się zbyt skomplikowany z licznymi aplikacjami i

Martin Cooper twierdzi, że dzisiejszy smartfon stał się zbyt skomplikowany z licznymi aplikacjami i ekranem, który nie pasuje do krzywizny ludzkiej twarzy.

Foto: fot Rico Shen/BrockF5/wikipedia/CC BY-SA 3.0

Martin Cooper stworzył pierwszy telefon komórkowy w 1973 roku w firmie Motorola, gdzie był szefem działu badań i rozwoju. Wcześniej działały nieliczne i dość prymitywne urządzenia do mobilnej komunikacji zwane telefonami samochodowymi.

W trakcie kongresu branży telekomunikacyjnej w Barcelonie podzielił się swoimi wizjami przyszłości i wspominał przeszłość. Wierzy, że mikrourządzenia będą wszczepiane pod skórę i zasilane energią wytworzoną przez ciało człowieka. - Spożywasz jedzenie, twoje ciało wytwarza energię. Potrzeba trochę energii, aby uruchomić urządzenie – powiedział. Przewiduje, że w przyszłości ciała będą wzbogacone mikroczipami i czujnikami. Już teraz kilka firm opracowuje technologie, które starają się połączyć komputery z ludzkim mózgiem, na przykład Neuralink Elona Muska.

Czytaj dalej RP.PL

Tylko 9 zł aż za 3 miesiące!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić
Telekomunikacja
Kto zmiecie SMS-y? Do tych rozwiązań komunikacyjnych należy przyszłość
Telekomunikacja
Do których sieci komórkowych przenoszą się Polacy? Zwycięzca jest jeden
Materiał Promocyjny
Europejczycy chcą ochrony klimatu, ale mają obawy o koszty
Telekomunikacja
Rusza nowa aukcja 5G. Państwo chce od operatorów astronomiczną kwotę