Oferent, który zaoferuje najwyższą cenę, będzie mógł edytować wpis według własnego uznania. Jego autor, Jimmy Wales powiedział, że umożliwienie modyfikacji pracy wydaje się właściwym sposobem "artystycznego wyrażenia tego, co [jak sądzi] miało dla niego znaczenie w tym ekscytującym momencie — że możesz zrobić coś niesamowitego lub coś, co w ogóle nie zadziała”.
Na akcje wystawiono także stary komputer Walesa - Strawberry iMac, którego twórca Wikipedii używał, kiedy ja tworzył i pierwszy raz udostępniał online.
Część dochodów ze sprzedaży NFT wesprze WT.Social, projekt sieci społecznościowej z Walii, którego celem jest stworzenie zdrowej i bezpiecznej alternatywy dla tradycyjnych platform społecznościowych. WT.Social jest wolna od reklam i wykorzystuje model oparty na darowiznach.
„To, co widzisz, jest tym, jak wyglądała Wikipedia w momencie, gdy konfigurowałem oprogramowanie” – powiedział Wales portalowi The Verge. Strona zostanie udostępniona publicznie w sieci i podobnie jak sama Wikipedia, każdy będzie mógł ją zobaczyć i edytować. Ale wszystkie zmiany zostaną cofnięte po pięciu minutach, przywracając pierwotny stan: zapis treści „Hello, World!”
Czytaj więcej
Tokenizacja rynku sztuki prowadzi do przełamania barier wejścia, którymi dotychczas były wysokie ceny – pisze Sara Synowiec z Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych.