Komputery przenośne są naszą wizytówką

Komputery przenośne stały się dziełami sztuki. Notebooki, z którymi odwiedzamy naszych klientów i kontrahentów są naszą wizytówką – mówi Łukasz Rosa, menadżer odpowiadający za dystrybucję i relacje z małymi i średnimi firmami w HP Inc. Polska, gość programu Pawła Rożyńskiego #RZECZoBIZNESIE.

Publikacja: 11.02.2020 14:17

Komputery przenośne są naszą wizytówką

Foto: materiały prasowe

Gość podkreślił, że nowoczesny komputer powinien być mobilny. – Powinien charakteryzować się ponadprzeciętną wytrzymałością, świetnym designem. Nie powinniśmy zapominać o wydajności – mówił Rosa.

Wyjaśnił, że lżej i wygodniej pracuje się na komputerze, który waży kilogram, a nie na 3-4 kilogramowej „cegle”. Ma to znaczenie szczególnie dla osób, których praca jest mobilna – nie mają stałego miejsca pracy, ale odwiedzają swoich kontrahentów na terenie całej Polski czy Europy.

Poza wyglądem i mobilnością urządzenia, kluczową rolę odgrywa czas pracy na baterii.

Nowoczesne komputery, w tym wiele wśród modeli firmy HP Inc., są w stanie pracować nawet do 24 godzin, bez konieczności ładowania. -Ładując komputer raz, możemy bez obaw pojechać w dwudniową delegację. Nie obawiając się, że zabraknie nam ładowarki w krytycznym momencie – zapewnił gość.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec wsparcia Windows 7. Hakerzy zacierają ręce

Rosa ocenił, że komputery stały się dziełami sztuki. Zaznaczył, że urządzenia przenośne, notebooki, z którymi odwiedzamy naszych klientów i kontrahentów są naszą wizytówką. Ważne jest nie tylko to, jak wyglądamy, jakie treści prezentujemy, jaki produkt oferujemy, ale też przy pomocy czego.

Dotychczas musieliśmy wybierać pomiędzy wagą, wydajnością a designem laptopa. Obecnie jedno urządzenie jest w stanie spełnić wszystkie te wymagania – współczesne laptopy, np. z rodziny HP Elitebook, oferują niezwykłą wydajność, wytrzymałość i prezentują się nienagannie. – Najnowszy przedstawiciel tej serii – HP Elite Dragonfly to urządzenie „lżejsze niż powietrze” – sprzęt waży mniej niż 1 kilogram – zachwalał gość.

Dragonfly jest również w 90 proc zbudowany jest z produktów z recyklingu. – Mamy tu dość dużą dozę podejścia eco friendly. Staramy się, aby wszystkie produkty, które wytwarzamy były później poddane procesowi recyklingu, aby zanieczyszczenia dla środowiska stwarzać jak najmniej – zaznaczył Rosa.

Podkreślił, że rynek dąży do tego, żeby urządzenia były maksymalnie skompresowane. – Mówimy o urządzeniach 14-calowych, o wydajności profesjonalnych stacji roboczych. Jednocześnie dążymy do tego, żeby nasze komputery były jak najlżejsze – by dopasować je do wymagań pracy mobilnej. Częściowo pracujemy w samochodzie, domu, biurze i u klientów w oczekiwaniu na spotkanie – tłumaczył.

Poza wyglądem i ceną, wśród istotnych funkcjonalności komputerów służbowych, wielu zwraca uwagę także na możliwość zdalnego dostępu do komputerów pracowników firmy. – Coraz częściej podróżujemy, coraz częściej pracujemy z różnych miejsc i chcemy, żeby nasz dział IT miał możliwość współpracy z nami w rozwiązaniu pewnych problemów i kwestii, które się pojawiają podczas delegacji – mówił Rosa.

Zauważył także, że sprzęt firmowy często używany jest jako prywatny. – Każdy z nas odpowiada za to, żeby treści które pobiera i wysyła były bezpieczne – stwierdził gość. Większość z nas loguje się tylko przy pomocy hasła. – Jest to o tyle niebezpieczne, że coraz częściej zdarzają się ataki phishingowe. Ktoś podszywa się pod naszego kolegę z pracy lub przełożonego i grając na naszych emocjach próbuje wyłudzić nasz login i hasło do komputera. Tu świetnie sprawdzają się zabezpieczenia biometryczne. Wykorzystujemy coś, co mamy unikatowego jak odcisk palca, skan biometryczny twarzy. Takie zwielokrotnienie poziomu zabezpieczeń, połączenie hasła z odciskiem palca czy czytaniem rysów twarzy poprzez Windows Hello, sprawia, że nasz sprzęt staje się znacznie bezpieczniejszy, bo samo wpisanie hasła nie wystarczy by uzyskać dostęp do poufnych danych – tłumaczył Rosa.

CZYTAJ TAKŻE: Dobry powód do wymiany zabytkowych komputerów w firmie

Jest też zabezpieczenie w postaci sztucznej inteligencji. – To absolutna przyszłość nad którą pracujemy i ją rozwijamy. Technologia HP Sure Sense na bieżąco uczy się zagrożeń poprzez analizę danych i wypracowuje algorytmy na przyszłość. De facto przewiduje jakie zagrożenia mogą nastąpić. Jesteśmy w stanie wykryć do 99 proc. zagrożeń, nie obciążając systemu operacyjnego nawet w 1 proc. – wyjaśnił gość.

Będąc np. administratorem dużej sieci IT, mając pod sobą 200 urządzeń, nie muszę połowy czasu spędzać na odpowiadaniu na różnego rodzaju zapytania. Wystarczy raz dziennie generować raporty, które np. pokażą, że w danym urządzeniu w przyszłości wysiądzie dysk twardy, bo jest mocno użytkowane – dodał.

Rosa ocenił, że kolejnym trendem, który w przyszłości ukształtuje rynek komputerów jest wynajem sprzętu. wynajem sprzętu to jest przyszłość. – Producent HP Inc. W swojej ofercie posiada usługę zwaną Daas (Device as a Service), czyli wszystko w ramach abonamentu. To cała infrastruktura stworzona po to, żeby klienci mogli korzystać z komputerów w pełni funkcjonalnie, bez konieczności angażowania pomocy w postaci wewnętrznych czy zewnętrznych działów IT. Zarówno sprzęt, usługi, część analityczna i przewidywanie przyszłych zdarzeń oraz finansowanie jest spakowane w ramach jednej usługi – mówił.

– To jest pewien kierunek i przyszłość – dodał.

Tekst powstał we współpracy z firmą AB

Gość podkreślił, że nowoczesny komputer powinien być mobilny. – Powinien charakteryzować się ponadprzeciętną wytrzymałością, świetnym designem. Nie powinniśmy zapominać o wydajności – mówił Rosa.

Wyjaśnił, że lżej i wygodniej pracuje się na komputerze, który waży kilogram, a nie na 3-4 kilogramowej „cegle”. Ma to znaczenie szczególnie dla osób, których praca jest mobilna – nie mają stałego miejsca pracy, ale odwiedzają swoich kontrahentów na terenie całej Polski czy Europy.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Gadżety
Najdziwniejszy pojazd świata jest sterowany myślami. Sposób na zatłoczone miasta?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Gadżety
Apple szykuje rewolucyjną zmianę. Nadciąga składany iPhone
Gadżety
Sprzedaż pecetów wystrzeli. A ceny? Pojawił się potężny bodziec
Gadżety
Oto nowinki technologiczne, które mają podbić świat. Rusza CES 2024
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Gadżety
Zmieniają się przyciski w klawiaturach. „Przełomowy moment w historii Windows"