Wśród największych zmian w Windows 11 należy wskazać kompletną modernizację wyglądu i tzw. user experience systemu. Wrażenia z użytkowania będą kompletnie inne, bo pojawił się nowy przycisk Start i inny pasek zadań. Nowe doświadczenie z korzystania z Windowsa 11 dotyczą niemal każdego aspektu – od dźwięków, czcionki i ikon, po kompletnie odminione układy, grupy i pulpity.
CZYTAJ TAKŻE: Bill Gates stworzył koronawirusa? Wywiad ma być dowodem
Te rozwiązania – według Microsoftu – mają pozwolić na łatwiejszą pracę wielozadaniową i organizację systemu. Pojawi się kilka praktycznych funkcji, jak: integracja Teams bezpośrednio na pasku zadań (umożliwi natychmiastowe połączenia tekstowe, czatowe, głosowe lub wideo z dowolną osobą w dowolnym miejscu w systemie Windows, Android i iOS), dostęp do aplikacji Xbox (by grać w gry z Xbox Game Pass), czy widżety np. dla twórców i wydawców (otwierają nową przestrzeń w systemie Windows do dostarczania spersonalizowanych treści).
Zmianie uległ też Microsoft Store – to tzw. zaufane miejsce dla aplikacji i treści, tworzące bardziej otwarty ekosystem dla deweloperów i twórców. Zniknie natomiast możliwość synchronizacji tapety między różnymi urządzeniami użytkownika. Co więcej, częścią systemu Microsoftu nie będzie już przeglądarka Internet Explorer. W pakiecie nie będzie też aplikacji Paint 3D, Skype, czy OneNote (nadal będzie można je jednak pobierać).
CZYTAJ TAKŻE: Żołnierze będą widzieć przez ściany. Megakontrakt Microsoftu