Aktualizacja: 28.01.2025 03:34 Publikacja: 30.05.2022 12:41
Roboty będą opiekować się osobami starszymi. Na początek poprawią im samopoczucie
Foto: ElliQ10 theverge.com.
Roboty, które trafią na początek do 800 starszych osób, działają jako bardziej proaktywne wersje asystentów cyfrowych, takich jak Siri lub Alexa, angażując użytkowników w małe rozmowy, pomagając w kontaktach z bliskimi i śledząc cele zdrowotne, takie jak ćwiczenia i leki – pisze The Verge.
Program jest organizowany przez New York State Office for the Aging (NYSOFA) i ma na celu pomoc w rozwiązaniu rosnącego problemu izolacji społecznej wśród osób starszych. Szacuje się, że 14 mln Amerykanów w wieku powyżej 65 lat żyje obecnie samotnie, a liczba ta ma wzrosnąć w ciągu następnej dekady wraz ze starzeniem się pokolenia wyżu demograficznego. Badania sugerują, że długotrwała samotność jest tak samo szkodliwa dla zdrowia jednostki jak palenie. – Roboty – nazwane ElliQ i zbudowane przez izraelską firmę Intuition Robotics – to proaktywne narzędzie, zapamiętuje interakcje z jednostką, koncentruje się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, redukcji stresu, śnie, nawodnieniu itp. – powiedział The Verge dyrektor NYSOFA Greg Olsen.
Sztuczna inteligencja rozmawia z klientem na infolinii, roboty dostarczają analitykom wszystkim informacji potrzebnych do udzielenia kredytu, ale to człowiek decyduje czy klientowi udzielić kredytu czy nie. Takie jest prawo. Bankowcy przyznają, że choć sztuczna inteligencja już zmieniła ich pracę, to największe zmiany przed nimi.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Robot, którego stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Harvard, może wydawać się przerażający, ale ma niezwykle delikatny dotyk.
Projekt, który miał stanowić o przyszłości rynku KEP (kurier, ekspres, paczka), trafia na półkę ledwie miesiąc po tym, jak Amazon ogłosił, że wycofuje się z testów robota dostawczego Scout, który miał zastąpić kurierów na tzw. ostatniej mili.
Autonomiczne pojazdy dostarczające zamówione online jedzenie z restauracji stają się faktem. Po takie innowacyjne rozwiązanie sięga właśnie Uber Eats.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Marynarka wojenna USA ma ambitny plan, by blisko jedną trzecią jej floty stanowiły zrobotozywane okręty. Pod względem pływających bezzałogowców trwa ostra rywalizacja z Chinami.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Cena akcji największego producenta chipów AI spadła aż o 17 proc. To był nie tylko najgorszy dzień Nvidii, ale i największy dzienny spadek wartości jakiejkolwiek spółki w historii.
Chińska firma DeepSeek, odpowiadająca za nowy model sztucznej inteligencji, który zdetronizował w poniedziałek amerykańskiego konkurenta ChatGPT, wywołując wielkie zamieszanie na giełdzie, padła ofiarą globalnego cyberataku.
Aż 19 proc. kupujących w sieci zostało oszukanych w 2024 r. Jeszcze więcej zetknęło się z tym problemem wśród członków rodziny lub znajomych.
W połowie kwietnia odbędzie się pierwszym w historii półmaraton, w którym obok ludzi wystartują roboty. Podstawowy warunek dopuszczenia do startów maszyn – muszą mieć humanoidalny kształt.
Koncern Meta, który jest właścicielem Facebooka, już wziął pod lupę najnowszy chiński model AI DeepSeek. Mark Zuckerberg, szef Mety, chce wyciągnąć z niego co najlepsze i wdrożyć w swoich narzędziach.
Amerykański startup Perplexity AI zrewidował swoją propozycję fuzji, którą złożył chińskiej spółce macierzystej TikTok, ByteDance, aby utworzyć nowy podmiot łączący Perplexity i TikTok U.S. - informuje Reuters.
Segmentacja odbiorców, personalizacja treści, komunikacja z klientami, automatyzacja procesów i prognozowanie – to tylko przykłady zastosowań sztucznej inteligencji w biznesie.
Owady trafią legalnie do pieczywa. Komisja Europejska zatwierdziła stosowanie sproszkowanych larw mącznika młynarka jako składnika żywności, w tym pieczywa. Rynek żywności z owadów się rozwija, działa tu prężnie także spółka z Polski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas