Aktualizacja: 23.02.2025 00:29 Publikacja: 24.06.2022 12:51
Foto: Gabby Jones/Bloomberg
Urządzenie o nazwie Saga ma obsługiwać zdecentralizowane aplikacji, które opierają się na blockchainie. Projekt Jakowenki wsparli Magic Eden (marketplace dla NFT), twórca portfeli kryptowalutowych Phantom i krypto giełda Orca.
Saga to w praktyce wcześniej skonstruowany już aparat Osom OV1, który teraz zmienia nazwę. Za smartfonem stoją inżynierowie, którzy wcześniej odpowiadali za telefon Essential. Osom (Saga) to właściwie jego kontynuacja. Autorem pierwowzoru - urządzenia klasy premium o wyjątkowym designie - był Andy Rubin, zwany ojcem Androida. Essential okazał się jednak klapą. Pod niektórymi względami wyprzedził epokę (zbyt wcześnie pozbyto się wówczas gniazda słuchawkowego, co obecnie w wielu telefonach jest już normą), ale nie zabrakło też niedociągnięć (kiepski aparat fotograficzny i problemy z łącznością). W praktyce błędy miał naprawić Osom. Jego premierę planowano na 2022 r. Ale do niej nie doszło, bo projekt „wchłonął” startup Solana, działający na rynku blockchain. Tak pod logo Saga i egidą Jakowenki urządzenie ujrzało wreszcie światło dzienne.
Fani Apple, którzy od lat korzystają z iPhone’ów, mają powód do zadowolenia. W końcu doczekali się wprowadzenia opcji, która raz na zawsze pozwoli rozwiązać pewien drobny, ale irytujący problem. Chodzi o możliwość zmiany adresu e-mail w koncie Apple.
Organizacja – zrzeszająca m.in. Amazon, Google, LG, IBM, czy Samsunga – nie chce obowiązkowych aplikacji w smartfonach Polaków. Zwróciła się właśnie w tej sprawie do resortu spraw wewnętrznych i administracji.
Najnowsze modele smartfonów z logo nadgryzionego jabłka dopiero miały premierę, a już okazuje się, że sprzęt ma feler. Chodzi o aparat w modelu 14 Pro, który – jak zachwalało Apple – doczekał wielu ulepszeń względem poprzedników.
Ponad 20 mln Polaków ma zainstalowane aplikacje Youtube i Google, królują też apki banków. Ale przebicie się na ekran telefonu to dziś nie lada sztuka.
Już 7 września wyczekiwana przez fanów marki Apple premiera nowej serii urządzeń. Na corocznym wydarzeniu w Steve Jobs Theater koncern zaprezentuje najnowsze sprzęty – słuchawki, smartwatche i smartfony.
Rosja chwali się, że pomimo sankcji jej branża informatyczna poradziła sobie z trudnościami, zastąpiła zachodnie technologie własnymi i dalej się rozwija. Prawda jest inna.
Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu w 2024 roku w Polsce ze sztucznej inteligencji sięgało zaledwie 6 proc. polskich przedsiębiorstw. W grupie małych i średnich przedsiębiorstw odsetek ten był jeszcze niższy.
Koncern z Cupertino szuka sposobu na zwiększenie przychodów. Kluczem może okazać się wprowadzany właśnie na rynek iPhone 16e, adresowany do użytkowników z mniej zasobnym portfelem.
W dobie powszechnej cyfryzacji, przedsiębiorcy coraz częściej stają przed wyzwaniem ochrony swoich praw w internecie. Treści publikowane przez podmioty trzecie w mediach społecznościowych mogą godzić w dobra przedsiębiorstwa.
AI Act wymaga rozwijania kompetencji osób tworzących i korzystających z systemów sztucznej inteligencji. Kluczowe jest tu ewolucyjne podejście.
AI w psychologii to narzędzie, które pomaga specjalistom lepiej rozumieć pacjentów, personalizować terapie i przyspieszać procesy diagnostyczne. Nie jest jednak w stanie zastąpić terapeuty.
20 lutego wchodzi w życie ostatnia część nowelizacji prawa autorskiego, o którą twórcy walczyli od lat. Przewiduje ona prawo do dodatkowego wynagrodzenia dla artystów wykonujących cudze utwory, rozpowszechniane w streamingu lub VOD.
Nawet bez polskiej ustawy o sztucznej inteligencji, firma może wprowadzić regulacje określające, jak z niej korzystać. Brak takich zasad może przysporzyć pracodawcy problemów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas