Przegląd prasy – czwartek 29 maja

Publikacja: 29.05.2014 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Stare filmy i disco polo przeżyją internet

Polacy, jak inż. Mamoń, najchętniej słuchają i oglądają w telewizji to, co już znają. A nowości, szczególnie te muzyczne,…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=483164 (dostęp płatny)

Klient 2.0, czyli jak skutecznie sprzedawać?

Dziś, aby dotrzeć do klienta z usługami, operator musi być tam, gdzie on, czyli praktycznie wszędzie Salony muszą być widoczne…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=483167 (dostęp płatny)

Internet nie zastąpi dobrego sprzedawcy

Bożena Leśniewska: Internet ma przy sprzedaży usług telekomunikacyjnych coraz większe znaczenie, ale tradycyjne sklepy nigdy nie znikną…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=483168 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

ATM: Dłuższe wezwanie

Do 18 czerwca przedłużono wezwanie na akcje ATM ogłoszone przez Fisterrę z grupy Innova Capital. – Chcemy dać więcej czasu akcjonariuszom na przeanalizowanie naszej bardzo dobrej oferty – mówi Krzysztof Krawczyk, partner w Innovie. Fundusz ten płaci za akcję ATM 12,4 zł i nie zgadza się z tymi, którzy oceniają, że to za mało. To opinia Altus TFI, które,  podobnie jak ING OFE, dokupiło akcji ATM w trakcie wezwania (w środę kurs wynosił 12,7 zł).

http://archiwum.parkiet.com/artykul/757034_ATM:_Dluzsze_wezwanie.html (dostęp płatny)

Multimedia: Cena może być bliższa minimum

Popyt na akcje Multimediów Polska sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy w (drugiej już) publicznej ofercie nie jest duży – wynika z informacji „Parkietu” i agencji Reuters. – Multimedia idą słabo, mimo promocji – powiedział nam pracownik jednego z biur maklerskich. Reuters podał, że ze względu na niski popyt zarówno inwestorów indywidualnych, jak i instytucji ostateczna cena akcji Multimediów może być bliska dolnego przedziału ustalonego na 16,25–21 zł.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/757041_Multimedia:_Cena_moze_byc_blizsza_minimum.html (dostęp płatny)

Sygnity podtrzymuje cele finansowe ze strategii

Nowe technologie › Portfel zamówień informatycznej spółki na II półrocze bieżącego roku obrotowego ma wartość 186 mln zł. Jest o 74 proc. większy niż przed rokiem.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/757039_Sygnity_podtrzymuje_cele_finansowe_ze_strategii.html (dostęp płatny)

TPH: Oferta akcji wznowiona

Od czwartku 29 maja do 3 czerwca biura maklerskie Alior Banku, BGŻ, ING Securities i PKO BP będą przyjmować zapisy inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych na akcje emitowane przez Tele-Polska Holding. Telekomunikacyjna grupa poinformowała, że wznawia ofertę 10 mln akcji i ponownie spróbuje uplasować emisję po 2,15 zł za sztukę.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/757033_TPH:_Oferta_akcji_wznowiona.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Tele-Polska Holding wznawia ofertę publiczną

W czwartek 29 maja rozpoczną się zapisy na akcje Tele-Polska Holding.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3701948,85027,tele-polska-holding-wznawia-oferte-publiczna (dostęp płatny)

DI Investors podbił notowania Hawe

Notowania operatora infrastruktury telekomunikacyjnej rosły wczoraj o ponad 8 proc. przy obrotach przekraczających 11 mln zł po pozytywnej rekomendacji od analityków Domu Inwestycyjnego Investors.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3701947,99201,di-investors-podbil-notowania-hawe (dostęp płatny)

Google zaprojektowało własne auto

Wygląda trochę jak zabawka, ale bez problemów porusza się po drodze.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3701944,57761,google-zaprojektowal-wlasne-auto (dostęp płatny)

Londyn zobaczył nowy flagowy smartfon LG

Koreański gigant zaprezentował w Londynie pierwszy smartfon wyposażony w laserowy autofocus, co ma znacznie poprawić jakość zdjęć.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3701943,52808,londyn-zobaczyl-nowy-flagowy-smartfon-lg (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Google już gra w Polsce

Internet | To dopiero początek ofensywy koncernu ?na naszym rynku. Jeszcze w tym roku w serwisie Google Play pojawią się filmy, a w przyszłości – gazety. Nowa, muzyczna usługa Google dostępna jest w naszym kraju od wczoraj. Przez pierwszy miesiąc będzie darmowa. W sklepie Google Play, jednej z najpopularniejszych aplikacji na urządzeniach mobilnych z systemem Android, uzupełni ona dotychczasową ofertę, czyli możliwość ściągania aplikacji użytkowych lub gier.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243693-Google-juz-gra–w Polsce.html (dostęp płatny)

Obsługa klienta nową formą marketingu

Podczas debaty zorganizowanej przez Orange przedstawiciele różnych firm wyrażali opinię, że nie opłaca się wydawać pieniędzy na walkę o lojalność klienta, chociażby dlatego, że większość z nich i tak kieruje się ceną. Co pan na to? Mariusz Gaca: Klienci rzeczywiście kierują się głównie ceną, ale na pewno nie wyłącznie. Coraz ważniejsze są jakość obsługi i zaufanie do operatora. Mamy ponad 20 mln klientów i widzimy, że ważne są też wrażenie z ostatniej rozmowy z naszym konsultantem na infolinii, wizyta w salonie, szybkość odpowiedzi w mediach społecznościowych czy wyróżniająca się oferta. Obsługa klienta staje się…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243780-Obsluga-klienta-nowa forma-marketingu.html (dostęp płatny)

Internet zmienił turystę

Jaki wpływ na biznes turystyczny mają nowe technologie? ?Na to pytanie odpowiadali uczestnicy forum w Rzeszowie. Nowe technologie radykalnie zmieniają zachowania turystów. – Dawniej miejsce w hotelu w Stanach Zjednoczonych rezerwowałem trzy dni. Teraz dzieje się to online, czyli w czasie rzeczywistym – obrazowo wyjaśniał prezes warszawskiego biura podróży Quo Vadis podczas drugiego dnia V Forum Innowacji w Rzeszowie.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243699-Internet-zmienil-turyste.html (dostęp płatny)

Koniec raju reklamowego dla pirackich stron WWW

W przyszłym tygodniu firmy działające w sieci podpiszą porozumienie o niewykupywaniu reklam na pirackich serwisach w sieci. To m.in. skutek publikacji „Rz”. Jak zapowiedziała wczoraj na Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej Teresa Wierzbowska, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych Sygnał, w przyszłym tygodniu branża podpisze porozumienie o reklamowaniu się wyłącznie na tych serwisach internetowych, które szanują prawa autorskie.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243777-Koniec-raju-reklamowego-dla-pirackich-stron-WWW.html (dostęp płatny)

Operatorów sposoby na klienta

Oferowanie usług o różnym okresie obowiązywania, czy nie związanych z podstawową działalnością, ?np. bankowych i nowe programy lojalnościowe, to narzędzia walki o to, by konsument był klientem telekomu jak najdłużej.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243779-Operatorow-sposoby-na-klienta.html (dostęp płatny)

Prywatni nadawcy kontra KRRiT

Cztery największe prywatne grupy radiowe zawiesiły ?prace w ramach zespołu ?ds. wdrażania cyfrowego radia w Polsce zorganizowanego przez Krajową Radę. Jak tłumaczą Eurozet, Grupa Radiowa Agory, Grupa RMF i Grupa Radiowa TIME, zespół nie działa tak, jak się spodziewali. – Odnosimy nieodparte wrażenie, iż nasz głos nie jest brany pod uwagę, a proces wdrażania radiofonii cyfrowej toczy się niezależnie od zgłaszanych przez nas zastrzeżeń i wątpliwości. Wydaje nam się, że nasza…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243711-Prywatni-nadawcy-kontra-KRRiT.html (dostęp płatny)

Samsung dalej płynie z prądem

Rozwiązania dla służby zdrowia były hitem pierwszych targów koreańskiej firmy w Polsce. Od kilku lat w Warszawie odbywa się Microsoft Technology Summit. Amerykański potentat zaprasza gości na prezentację nowych rozwiązań oraz umożliwia spotkania dostawcom i dystrybutorom, którzy za sprawą prezentacji i warsztatów przekazują wiedzę i doświadczenia innym uczestnikom.  W podobnej konwencji odbywa się spotkanie alternatywnego operatora, Netii: Biznes to Rozmowy, choć w tym przypadku dominującą rolę odgrywają panele poświęcone nowym trendom konsumenckim.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243703-Samsung-dalej-plynie-z pradem.html (dostęp płatny)

Smart home – nowy cel Apple i Google

Technologie | Innowacyjne koncerny wchodzą w kolejny ?segment po urządzeniach mobilnych i technologiach ?ubieralnych. Stawiają na domy, które mają być inteligentne. Inteligentne domy to jeden z najbardziej perspektywicznych segmentów rynku IT. Możliwość zarządzania wszystkimi urządzeniami zainstalowanymi w naszym mieszkaniu z poziomu smartfona czy tabletu rozpala głowy inżynierów. Technologię tę na cel wzięli tacy potentaci jak Apple, Google czy Samsung. I trudno się dziwić.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243710-Smart-home-– nowy-cel-Apple-i Google.html (dostęp płatny)

Bezpieczna chmura

Dzięki tworzeniu kopii zapasowych online z wykorzystaniem chmury można uniknąć wielu zagrożeń. Działanie w chmurze (cloud computing) polega na przeniesien i u świadczenia usług IT, np. danych, oprogramowania lub mocy obliczeniowej, na zewnętrzny serwer i umożliwienie do nich stałego dostępu poprzez internet.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243649-Bezpieczna-chmura.html (dostęp płatny)

Elektroniczne wsparcie dla przedsiębiorcy

Urządzenia mobilne umożliwiają szybki kontakt z klientem, dlatego stają się podstawowym wyposażeniem przedsiębiorcy. Pomocne może też być przeniesienie danych do chmury. – W dobie coraz bardziej mobilnego charakteru pracy cloud computing wydaje się niezastąpionym narzędziem realizowania zadań, zarządzania i podnoszenia konkurencyjności – uważa Andrzej Maciak, ekonomista, który prowadzi niewielką firmę wykorzystującą e–commerce. Jakie wynikają z tego korzyści? – Większa efektywność pracy, szansa na rozwój, lepsza organizacja pracy, a przede wszystkim to redukcja wydatków – tłumaczy Maciak.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243645-Elektroniczne-wsparcie-dla-przedsiebiorcy.html (dostęp płatny)

Nie tylko do pracy, ale i do zabawy

Przedstawiamy trzy nowinki techniczne, jakie trafiły ostatnio do sprzedaży.

MISTRZ SYTUACJI AWARYJNYCH

Na rynek smartfonów przebojem wchodzi najnowszy Samsung Galaxy S5. Jedną z najważniejszych nowinek flagowego telefonu od producenta z Korei jest wbudowany czytnik linii papilarnych. Aby odblokować telefon trzeba najpierw przeciągnąć opuszkiem palca po ekranie.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243654-Nie-tylko-do-pracy-ale-i-do-zabawy.html (dostęp płatny)

W pogoni za oczekiwaniami klientów

Konsumeryzacja, czyli używanie prywatnych urządzeń elektronicznych w sieciach firmowych, badania zdalne zachowań konsumenta i rozproszona produkcja przy użyciu drukarek 3D – to technologie, które biznes uznaje za najbardziej obiecujące i w które będzie inwestować. Liczy, że dzięki nim zmniejszy koszty i zwiększy konkurencyjność.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1243640-W-pogoni-za-oczekiwaniami-klientow.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Stare filmy i disco polo przeżyją internet

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G