19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 11:09 Publikacja: 30.11.2021 11:16
Booksy łączy klientów z usługodawcami. Są to głównie fryzjerzy i salony kosmetyczne
Foto: mat. pras.
To główny gracz na tamtejszym rynku. Zakup platformy, która powstałą w 2014 r., a korzysta z niej dziś 10 tys. salonów, umacnia Booksy na pozycji lidera tej branży. - Nie możemy ujawniać kwoty transakcji, ale bez wątpienia to jedna z największych polskich inwestycji za granicą - mówi nam Stefan Batory.
Akwizycja sprawia, że do wiodących rynków, na których działał dotychczas Booksy, dołącza teraz Francja. - Jesteśmy niesamowicie podekscytowani rozszerzeniem naszej działalności na kolejny rynek. Kiute zdołało zbudować wyjątkową pozycję we Francji i nie możemy doczekać się, aby jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój lokalnej branży „beauty” – komentuje Batory.
Urządzenie polskiej firmy pozwoli sklonować głos i sprawi, że każdy będzie w stanie mówić własnym głosem w ponad 70 językach. Translator Q1, za którym stoi krakowska spółka, głęboko sięga do rozwiązań AI. Cel? Podbić międzynarodowe rynki.
Reakto, który opracował system szybkiego reagowania do ochrony obiektów z wykorzystaniem bezzałogowców, myśli o kosmosie, rolnikach, międzynarodowej ekspansji i giełdzie.
Cały ekosystem funduszy inwestycyjnych kuleje, ponieważ brakuje prywatnego kapitału – mówią eksperci. Prognozują jednak poprawę koniunktury w 2025 r.
Wirtualny nauczyciel matematyki, technologia uczenia maszynowego w czasie rzeczywistym czy autonomiczne fabryki owadziego białka – to przykłady rodzimych innowacji, które będą przyciągać uwagę w 2025 r.
Rozwijany w Dolinie Krzemowej od niespełna trzech miesięcy start-up Macieja Szymczyka trafił pod skrzydła Y Combinator. Ten student UC Berkeley zamierza namieszać w amerykańskim sektorze obronnym.
„Buksa strzela, Booksy pomaga” – pod takim hasłem ruszyła akcja, która ma wykorzystać sportowe emocje do promocji polskiej marki, ale też działań charytatywnych. Za pomysłem stoi Stefan Batory, jeden z najbardziej znanych rodzimych przedsiębiorców.
Mamy 30 mln użytkowników, co daje pierwsze miejsce wśród aplikacji do umawiania wizyt, i w AppStore, i w Google Play. Nie tylko w USA, lecz także w 11 innych krajach – mówi Konrad Howard, współzałożyciel Booksy i anioł biznesu.
Jesteśmy największą aplikacją w USA w branży hair & beauty. W amerykańskim App Store widać, że pod względem statystyk pobrań i aktywnych użytkowników jesteśmy my i długo, długo nic – mówi Stefan Batory, założyciel Booksy.
Niedawno Polska nie miała ani jednej młodej innowacyjnej spółki wartej co najmniej 1 mld dol. Dziś w tym prestiżowym gronie mamy dwie firmy, a następne czekają w kolejce. Rynek startupów wystrzelił, ale eksperci ostrzegają przed bańką.
Booksy, jedna z największych na świecie platform do rezerwacji wizyt online, przejęła jednego ze swoich amerykańskich konkurentów, firmę Genbook. To lokalny potentat od umawiania wizyt w kategorii beauty & wellness.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Wystąpienie do Państwowej Komisji Wyborczej o wykładnię jej uchwały to w istocie oddanie gorącego kartofla do rąk gremium, które wcześniej postanowiło nim obdarować ministra - pisze Piotr Paduszyński, adwokat.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas