Aktualizacja: 11.12.2024 13:23 Publikacja: 30.11.2021 11:16
Booksy łączy klientów z usługodawcami. Są to głównie fryzjerzy i salony kosmetyczne
Foto: mat. pras.
To główny gracz na tamtejszym rynku. Zakup platformy, która powstałą w 2014 r., a korzysta z niej dziś 10 tys. salonów, umacnia Booksy na pozycji lidera tej branży. - Nie możemy ujawniać kwoty transakcji, ale bez wątpienia to jedna z największych polskich inwestycji za granicą - mówi nam Stefan Batory.
Akwizycja sprawia, że do wiodących rynków, na których działał dotychczas Booksy, dołącza teraz Francja. - Jesteśmy niesamowicie podekscytowani rozszerzeniem naszej działalności na kolejny rynek. Kiute zdołało zbudować wyjątkową pozycję we Francji i nie możemy doczekać się, aby jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój lokalnej branży „beauty” – komentuje Batory.
Start-up Flexee nawiązał współpracę z Visą i wprowadza nowatorski benefit dla pracowników, który pozwoli im kupować posiłki w sklepach oraz zamawiać jedzenie online.
Trójmiejski start-up Maviator opracował prototyp osobowego drona – pojazd jest w pełni funkcjonalny i szykowany do produkcji. Firma właśnie rusza ze zbiórką pieniędzy na rozwój projektu. Maszyna na rynek może trafić w 2025 r.
Stworzona przez Grzegorza Błażewicza spółka, w którą zainwestował Rafał Brzoska, rusza na podbój północy Europy. Chce być wiodącą platformą dla e-commerce.
Start-up z Warszawy sięgnął po AI i opracował aplikację, która daje małym i średnim przedsiębiorstwom możliwość wystawiania faktur za pomocą promptów głosowych.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Irlandzka innowatorka poszła na wojnę z nowotworami – opracowała technologię, która pozwala, w szczególności kobietom, walczyć z przykrymi skutkami chemioterapii.
„Buksa strzela, Booksy pomaga” – pod takim hasłem ruszyła akcja, która ma wykorzystać sportowe emocje do promocji polskiej marki, ale też działań charytatywnych. Za pomysłem stoi Stefan Batory, jeden z najbardziej znanych rodzimych przedsiębiorców.
Mamy 30 mln użytkowników, co daje pierwsze miejsce wśród aplikacji do umawiania wizyt, i w AppStore, i w Google Play. Nie tylko w USA, lecz także w 11 innych krajach – mówi Konrad Howard, współzałożyciel Booksy i anioł biznesu.
Jesteśmy największą aplikacją w USA w branży hair & beauty. W amerykańskim App Store widać, że pod względem statystyk pobrań i aktywnych użytkowników jesteśmy my i długo, długo nic – mówi Stefan Batory, założyciel Booksy.
Niedawno Polska nie miała ani jednej młodej innowacyjnej spółki wartej co najmniej 1 mld dol. Dziś w tym prestiżowym gronie mamy dwie firmy, a następne czekają w kolejce. Rynek startupów wystrzelił, ale eksperci ostrzegają przed bańką.
Booksy, jedna z największych na świecie platform do rezerwacji wizyt online, przejęła jednego ze swoich amerykańskich konkurentów, firmę Genbook. To lokalny potentat od umawiania wizyt w kategorii beauty & wellness.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas