Aktualizacja: 28.01.2025 02:55 Publikacja: 28.06.2022 12:54
Foto: Google
Klapa to efekt błędów technicznych, ale też braku zrozumienia ze strony konsumentów, co miał im dać nowy gadżet. Do premiery cyfrowego odtwarzacza multimedialnego Google doszło dokładnie dekadę temu. Projekt okazał się dla firmy bolesną nauczką: jak zamknięcie się na potrzeby konsumentów i koncentracja na rozwijaniu technologii może prowadzić do rynkowej porażki.
Urządzenie - zaprezentowane podczas konferencji programistów Google z końcem czerwca 2012 r. 2012 r. - miało strumieniować muzykę lub filmy z chmury. Idea była słuszna. Sprzęt w kształcie kuli miał pełnić rolę domowego centrum multimedialnego. Dzięki integracji z Google Play oraz YouTube, a także innymi urządzeniami będącymi w posiadaniu użytkownika (telewizor, smartfon), miał stanowić serce systemu organizującego rozrywkę. Tyle że kosztował 300 dol., a więc 10 razy drożej niż takie gadżety jak np. Chromcast, który skutecznie zastępuję Nexusa Q. Poza tym okazało się, że na taki gadżet było za wcześnie.
Koreański producent, który dominuje na rynku smartfonów, przedstawi nowe urządzenia serii Galaxy, która jest największym rywalem iPhone'ów Apple'a. Szykuje też inne gadżety, które mogą wyznaczyć trendy na 2025 rok.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Oura to dziś świetnie znana marka w branży nowych technologii – zagospodarowała niszę na rynku urządzeń mobilnych, tworząc nowatorski produkt, który kopiować chcą najwięksi gracze. Firma zdobyła właśnie potężny zastrzyk pieniędzy.
Zaledwie 24 godziny – tyle wystarczyło, by wyprzedały się high-techowe pieluchy, które pozwalają uniknąć gigantycznych kolejek podczas koncertów i przerwania zabawy. Pieluchy są drogie, ale niezwykle innowacyjne.
Polacy coraz częściej i chętniej niż Francuzi, Brytyjczycy czy Włosi kupują urządzenia o przekątnej 75 cali i większe. Ale prawdziwy boom jest w USA.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Po Black Friday nadszedł czas na Cyber Monday, czyli festiwal ofert dla klientów sklepów internetowych. Co można kupić taniej?
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Wysoki Trybunał w Londynie zakazał trzem rosyjskim korporacjom medialnym - państwowym, cerkiewnym i nacjonalistycznym - dochodzenia przed zagranicznymi sądami przejęcia aktywów Google'a w celu wyegzekwowania surrealistycznych, liczonych w kwintylionach dolarów, grzywien nałożonych przez rosyjskie sądy. Są tu dwa wyjątki.
Google zapowiada zmiany, które wejdą w życie 16 lutego 2025 roku. Od tej daty użytkownicy będą śledzeni nie tylko dzięki plikom cookies. Firma zbierze o nas jeszcze więcej informacji.
Dyrektor generalny Google Sundar Pichai podczas spotkania z pracownikami przestrzegł, że będzie to dla firmy rok pełen wyzwań związanych m.in. z regulacjami dotyczącymi sztucznej inteligencji, jak i rosnącą w siłę konkurencją.
10 tys. firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zdobędzie kompetencje w zakresie sztucznej inteligencji dzięki programowi „Umiejętności jutra: AI” przygotowanemu przez Google oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie.
Willow w ciągu około 5 minut wykonał zadanie, które jednemu z najszybszych superkomputerów świata – Frontier, zajęłoby 10 septylionów lat, co można zapisać jako 10 000 000 000 000 000 000 000 000 lat.
Nie Robert Lewandowski ani nawet Messi czy Ronaldo, lecz algierska bokserka okazała się najczęściej wyszukiwanym w sieci sportowcem.
Mapy Google będą pokazywać raporty o zdarzeniach drogowych nie tylko od użytkowników tej aplikacji, ale również od osób korzystających z Waze. Dzięki temu użytkownicy map mają być lepiej poinformowani o tym, co dzieje się na drodze. Również jeśli chodzi np. o obecność kontroli drogowych.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas