Women in Tech Summit. Kwanty to technologia przełomowa, tak jak AI

Polska powinna postawić na rozwój kadr w zakresie kwantów – mówi dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Publikacja: 18.06.2024 06:34

Women in Tech Summit. Kwanty to technologia przełomowa, tak jak AI

Women in Tech Summit. Kwanty to technologia przełomowa, tak jak AI

Foto: Cezary Piwowarski

Prowadzicie jako fundacja specjalny program zachęcający młode dziewczyny do studiowania, a potem do pracy przy technologiach?

Zdecydowanie. Mamy wiele różnych działań w ciągu roku. Od 15 lat prowadzimy m.in. akcje „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!”, w ramach których po prostu zachęcamy dziewczyny ze szkół średnich, aby zainteresowały się ofertą edukacyjną wydziałów ścisłych i różnych wydziałów technicznych, inżynierskich, uczelni technicznych. Przez te akcje przeszło już 300 tys. dziewczyn i część z nich na pewno zainteresowała się bardziej niż przeciętnie technologiami. Jest to działanie długoterminowe i pozytywistyczne. Włączamy w to różnych partnerów, uczelnie, firmy. Próbujemy zainteresować dziewczyny tym obszarem, a te, które już się nim interesują, utwierdzić w tym wyborze. Pokazujemy im przykłady innych kobiet, które świetnie sobie radzą i dzięki temu mają dużą wolność, a także niezależność finansową, bo wybrały właśnie ten obszar – czyli wzorce osobowe.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
IT
O co chodzi w konflikcie Izraela z Iranem? Duże zainteresowanie Polaków
IT
Wkrótce ruszą wypłaty renty wdowiej. Rośnie zainteresowanie świadczeniem
IT
Gwałtowne burze przeszły nad Polską. Internauci wiedzieli, co robić
IT
Rozgrzała internet do czerwoności. Kim jest Marta Nawrocka?
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
IT
Jaki prezent na Dzień Dziecka 2025? Polacy szukają pomysłów w sieci