Aktualizacja: 22.11.2024 00:47 Publikacja: 06.04.2023 13:30
ChatGPT wciąż rozpowszechnia informację, że australijski burmistrz Hepburn Shire nie tylko został skazany, ale trafił nawet do więzienia
Foto: Bloomberg
ChatGPT jest znów na celowniku za rozpowszechnianie nieprawdy i może się to skończyć pozwem. Brian Hood, który został wybrany na burmistrza Hepburn Shire, miasta 120 km na północny zachód od Melbourne, w listopadzie zeszłego roku, zaczął martwić się o swoją reputację, gdy lokalni mieszkańcy powiedzieli mu, że ChatGPT fałszywie nazwał go winnym w skandalu dotyczącym przekupstwa z udziałem spółki zależnej Reserve Bank of Australia z początku wieku.
Chińscy naukowcy przeprowadzili załogowe wyprawy w ośmiu największych rowach głębinowych na całym świecie, ustanawiając wiele światowych rekordów w zakresie misji z udziałem ludzi oraz odkryć oceanicznych.
Czy roboty będą zabijać ludzi? Pytanie staje się zasadne jak nigdy dotąd – autonomiczna broń wychodzi bowiem z cienia i już widać pierwsze oznaki nowego wyścigu zbrojeń.
„Nie jesteś ważny, nie jesteś potrzebny. Jesteś stratą zasobów, obciążeniem dla Ziemi, plagą dla krajobrazu” – tak niespodziewanie Gemini, popularny chatbot firmy Google, mówił do internauty. I prosił, by umarł. To nie pierwsza taka sytuacja z AI.
Chińczycy starają się wyjść na prowadzenie na rynku humanoidów. Tiangong, pierwszy na świecie elektryczny humanoidalny robot, który udostępniony został jako open source, wziął nawet udział w półmaratonie.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Chiny pokazały samolot myśliwski, który dysponując niezwykłą prędkością i potężnym uzbrojeniem, ma w razie potrzeby przebijać się w przestrzeń kosmiczną i tam prowadzić działania bojowe. Ale pojawiły się wątpliwości.
Głosowanie przez internet? – Pierwszym krokiem mogłyby być wybory przedterminowe, jako forma testu. Na przykład na poziomie gminy czy wyborów uzupełniających do Senatu – mówi „Rzeczpospolitej” Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji (Nowa Lewica).
Internetowa domena chat.com już przekierowuje wprost do chatbota ChatGPT. To jeden z największych historycznie zakupów tego typu. Firma OpenAI Sama Altmana wydała na domenę ponad 20 mln dol.
OpenAI uruchomiło funkcję wyszukiwania w ChatGPT, swoim najpopularniejszym na świecie chatbocie. Dzięki temu start-up, kierowany przez Sama Altmana, może skutecznie konkurować z wyszukiwarkami takimi jak Google czy Bing Microsoftu.
Popularny ChatGPT doczeka się nowej wersji. I to jeszcze w tym roku. Zespół Sama Altmana, szefa OpenAI, zapowiedział właśnie, że wypuści kolejny potężny model sztucznej inteligencji – wiele wskazuje na to, że będzie to już GPT-5.
ChatGPT od firmy OpenAI to jedyne narzędzie generatywnej sztucznej inteligencji, którego liczba odwiedzin na stronie internetowej przekroczyła 1 mld. Kto jeszcze się liczy? Jakie plany mają potentaci genAI?
Nigdy nie będzie tak, że dzięki sztucznej inteligencji absolutnie niczego nie będzie się od nas samych wymagać. Zawsze będziemy musieli coś wiedzieć - mówi Juliusz Straszyński, specjalista od sztucznej inteligencji.
OpenAI, twórca ChatGPT, pracuje nad planem zmiany organizacji i sposobu zarządzania, by w końcu zacząć zarabiać. Ze spółki zdecydowało się odejść trzech czołowych menedżerów ds. badań i technologii.
Firma OpenAI współpracuje z byłym głównym projektantem w Apple przy tajnym projekcie. Razem mają stworzyć przełomowy sprzęt oparty na sztucznej inteligencji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas