Aktualizacja: 07.12.2024 14:48 Publikacja: 16.05.2022 16:01
Foto: Lucrezia Carnelos
Metawersum będzie magnesem dla trolli oraz zniszczy relacje międzyludzki – uważa Tony Fadell. Jego zdaniem wirtualny świat zabiera możliwość „patrzenia w twarz drugiej osoby”. - Jeśli umieścisz technologię między ludźmi i ich relacjami, to powstaną toksyczne relacje – przekonuje.
Metawersum to świat w rzeczywistości wirtualnej, w której ludzie mogą tworzyć własne awatary, aby wchodzić w interakcje z innymi ludźmi w światach istniejących tylko online. Ma być używany nie tylko do grania w gry wideo, ale także dla korzystania z kultury, na przykład koncertów muzycznych oraz do pracy, by spotykać współpracowników nie wychodząc nawet z domu. Metawersum będzie dostępny za pomocą zestawu słuchawkowego rzeczywistości wirtualnej.
Firmy coraz częściej wykorzystują VR, aby usprawniać procesy szkoleniowe oraz poprawiać obsługę klienta, a w sektorze ubezpieczeń tworzyć realistyczne symulacje ryzyk w celu optymalizacji oferty i obsługi roszczeń.
Prace nad doznaniami użytkowników technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) stają się coraz bardziej zaawansowane. Wkrótce wejście w świat metaverse może być równie realne jak prawdziwe życie.
Liczymy, że w ciągu dekady w realiach metawersum funkcjonować może nawet do 1 mld ludzi. Mówimy więc o zjawisku globalnym – przekonuje Robert Bednarski, dyrektor Meta Platforms w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
W świecie metawersum już swoje pozycje okupują nowi „magnaci ziemscy”. Cyfrowe nieruchomości sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a wartość niektórych transakcji może przyprawić o zawrót głowy.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Portl, startup z Los Angeles, pracuje nad nowatorskim urządzeniem do tzw. holoportacji. Chodzi o ekran do internetowej komunikacji, które umożliwi przesyłanie obrazu w trójwymiarze.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Facebook, Instagram, X, Tik-Tok czy LinkedIn - w tych mediach społecznościowych są obecne duże miasta. Z nowego raportu wynika, że najlepiej radzi sobie tam Łódź.
Kolejna kadencja Donalda Trumpa w Białym Domu to wielka niewiadoma dla amerykańskich gigantów technologicznych.
Władze Chin nielegalnie wykorzystały zaawansowaną technologię Mety, właściciela Facebooka, do stworzenia broni. W efekcie sztuczna inteligencja firmy, która nieoczekiwanie zwiększyła potencjał chińskiej armii, teraz zostanie użyta przez Waszyngton.
Meta zawiesiła konto ElonJet, które pozwalało na bieżąco monitorować loty prywatnego samolotu Elona Muska. Kilka lat temu głośno było o wyrzuceniu tego profilu z Twittera. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej.
Meta, właściciel Facebooka, nie może wykorzystywać publicznych informacji o orientacji seksualnej użytkownika, uzyskanych poza jej platformami, do tworzenia spersonalizowanych reklam - orzekł w piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Najnowsze dane z Bloomberg’s Billionaire Index pokazują, że Mark Zuckerberg powiększył swój majątek osobisty o oszałamiające 73,4 miliarda dolarów w 2024 roku do 201 miliardów dolarów.
Jeśli model AI nie będzie trenowany na danych europejskich, to będzie miał znacznie wyższy poziom halucynacji przy pytaniach, które zadają Europejczycy – mówi Joelle Pineau, wiceprezes ds. badań nad AI w koncernie Meta.
Dyrektor generalny spółki Meta (należy do niej m.in. Facebook) w liście do przewodniczącego komisji ds. sądownictwa Izby Reprezentantów Jima Jordana przyznał, że żałuje, iż nie mówił "bardziej otwarcie" o "rządowej presji", by usuwać materiały związane z COVID-19 z administrowanych przez jego firmę mediów społecznościowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas