Samurai Labs, amerykańska spółka założona przez Polaków, specjalizująca się w wykrywaniu i przeciwdziałaniu przemocy w sieci, ze szczególnym naciskiem na treści promujące i zachęcające m.in. do samookaleczeń, rozwija wyjątkowe narzędzie. Chodzi o system One Life – tylko w ub.r. dzięki tej innowacyjnej technologii udało się wyłuskać w internecie i pomóc ponad 25 tys. osób znajdującym się w kryzysie samobójczym.
Start-up do wykrywania zagrożonych osób zaprzągł sztuczną inteligencję. Narzędzie łączy internautów w potrzebie z tzw. materiałami samopomocowymi i zweryfikowanymi liniami pomocy na całym świecie. Rozwiązanie sprawdziło się już m.in. na anglojęzycznym forum Reddit. Partnerem w projekcie jest platforma edukacyjna Życie Warte Jest Rozmowy, firma współpracuje też z uniwersytetami w Gdańsku i Warszawie, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Kitami Institute of Technology w Japonii.
Pandemiczna ochrona uczniów zdała egzamin
– Nasza technologia działa na takich globalnych platformach, jak YouTube, Twitch, Reddit czy Discord. Korzystają z niej klienci z wielu krajów – w ub.r. moderowaliśmy w czasie rzeczywistym relacje z globalnych zawodów e-sportowych organizowanych przez ESL FaceIt Group. Chronimy też komunikację pomiędzy lekarzami a pacjentami dla amerykańskiej firmy. Ponadto wygraliśmy przetarg na wsparcie spółki Empik w Polsce i w czerwcu br. rozpoczynamy współpracę – wylicza Michał Wroczyński, prezes Samurai Labs.
Czytaj więcej
Rodzimy start-up Bookero rozpycha się nad Wisłą. Spółka dostarczająca system rezerwacji online, zwiększyła liczbę użytkowników o 38 proc. Teraz celuje za granicę.
Start-up swoim innowacyjnym rozwiązaniem teraz chce zapewnić w Polsce ochronę dzieciom narażonym na zachowania samobójcze i samookaleczenia. – Mamy doświadczenie w realizacji podobnego projektu w USA z firmą Webex, w ramach którego chroniliśmy uczniów odbywających zajęcia zdalnie podczas pandemii – tłumaczy założyciel Samurai Labs. – Wiemy, z jak dużą skalą zagrożeń spotykają się uczniowie w świecie online, i nie mówimy tu tylko o zachowaniach samobójczych, czy samookaleczeniach, ale również cybernękaniu czy tzw. groomingu, na który szczególnie narażone są dzieci –kontynuuje nasz rozmówca.