Aktualizacja: 28.01.2025 03:00 Publikacja: 22.09.2022 11:38
Foto: mat. pras.
Kitty Hawk, ambitny startup, który miał stworzyć „latający samochód”, zostanie zamknięty. Firma potwierdziła to w krótkim poście na LinkedIn. Firma zakończyła też projekt Heaviside, który miał stworzyć dwuosobowy, startujący pionowo pojazd latający.
Mimo, iż Kitty Hawk przestaje istnieć, to część projektów nadal będzie rozwijana w spółce joint venture z Boeingiem: Wisk Aero – informuje portal The Verge. Na początku tego roku Boeing wyłożył kolejne 450 milionów dolarów na prace w Wisk Aero.
Cena akcji największego producenta chipów AI spadła aż o 17 proc. To był nie tylko najgorszy dzień Nvidii, ale i największy dzienny spadek wartości jakiejkolwiek spółki w historii.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Koncern Meta, który jest właścicielem Facebooka, już wziął pod lupę najnowszy chiński model AI DeepSeek. Mark Zuckerberg, szef Mety, chce wyciągnąć z niego co najlepsze i wdrożyć w swoich narzędziach.
Wart nawet pół biliona dolarów projekt Stargate ma pomóc USA w utrzymaniu dominującej pozycji w sztucznej inteligencji, gdzie Amerykanom depczą po piętach już Chińczycy. Najbardziej ucierpieć może Europa.
Sukces DeepSeek, który osiągnął poziom najlepszych modeli AI (od OpenAI czy Google) przy „nieznacznym” zapotrzebowaniu na procesory graficzne, pokazuje, że planowane przez USA ograniczenie eksportu chipów nie musi być problemem dla Polski.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
W ciągu kilku dni od startu chiński konkurent ChatGPT wskoczył do grona najczęściej pobieranych aplikacji. Eksperci twierdzą, że DeepSeek potrafi więcej, a przy tym wykorzystuje mniej zasobów, a więc jest tańszy od najpopularniejszych narzędzi AI.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Govy to nowa marka, która ma zagospodarować nowy rynek tzw. latających samochodów. W 2025 r. ruszy produkcja tych nietypowych elektrycznych pojazdów pionowego startu. Plany wdrożeń są bardzo ambitne.
Trójmiejski start-up Maviator opracował prototyp osobowego drona – pojazd jest w pełni funkcjonalny i szykowany do produkcji. Firma właśnie rusza ze zbiórką pieniędzy na rozwój projektu. Maszyna na rynek może trafić w 2025 r.
Chiny stają się globalnym centrum prac nad technologią latających samochodów. Futurystyczne pojazdy łączące poruszanie się pod drogach z możliwością lotu, wkrótce mogą tam być codziennością. Powstają fabryki i infrastruktura.
Producent AirCar, słowackiego latającego auta, o którym zrobiło się głośno na świecie, zabrał w podniebny lot Jeana-Michela Jarre’a, jednego z pionierów muzyki elektronicznej.
Firma Alef Aeronautics, w zaledwie kilkanaście dni po premierze swojego pojazdu otrzymała w przedsprzedaży zamówienia o wartości 850 mln dol. Firma przekonuje, że będzie to prawdziwy latający samochód, jeżdżący też po drogach, a nie pasażerski dron.
W Chinach zadebiutował pierwszy na świecie system komunikacji międzymiastowej oparty na tzw. latających taksówkach. Elektryczne pojazdy pionowego startu (eVTOL) dokonały pionierskiego lotu na trasie Shenzhen–Zhuhai.
Firma Samson Sky zamierza ruszyć z produkcją nowatorskiego środka transportu. Dzięki internetowym inwestorom firma planuje uzbierać pieniądze na wdrożenie konstrukcji latającego samochodu – Switchblade.
Suzuki podpisało umowę z firmą SkyDrive. Marki wspólnie chcą produkować latające samochody. W fabrce Suzuki Group może rozpocząć się produkcja już wiosną 2024 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas