ChatGPT coraz potężniejszy. Najnowsza wersja ma już „oczy” i rozumie sarkazm

Firma OpenAI pokazała najnowszy model swojej rewolucyjnej sztucznej inteligencji: GPT-4. Teraz ta budząca nadzieje, ale i obawy technologia, stanie się jeszcze inteligentniejsza i powszechniejsza. Czy jesteśmy na to gotowi?

Publikacja: 16.03.2023 03:00

Najnowszy bot ChatGPT-4 zdał egzamin adwokacki osiągając rezultat jak 10 proc. prymusów.

Najnowszy bot ChatGPT-4 zdał egzamin adwokacki osiągając rezultat jak 10 proc. prymusów.

Foto: Blue Planet Studio / shutterstock

Wystarczy zrobić zdjęcie wnętrza lodówki, a algorytmy sztucznej inteligencji (AI) zidentyfikują jej zawartość, przeanalizują, co można przygotować z dostępnych składników, i zaoferują szereg przepisów. To tylko przykład nowych możliwości bota od OpenAI.

Firma, finansowana przez Microsoft miliardami dolarów, uruchomiła właśnie zaawansowany model: GPT-4. Do tej pory ich popularny bot GPT-3 „rozumiał” jedynie tekst i tylko w ten sposób można było się z nim komunikować. Teraz zyskał „oczy” – potrafi analizować obraz, a na nasze żądanie stworzy dowolną grafikę czy wideo. Co więcej, potrafi wytłumaczyć chociażby, co jest śmiesznego w zdjęciowym memie. Nowy system, operujący na 500 razy większej bazie parametrów niż GPT-3, którego szkolono na 175 mld danych, to potężna moc – AI w kilka sekund odpowie na najbardziej zawiłe kwestie prawne czy podatkowe. Dostęp do niemal nieograniczonych możliwości tej technologii demokratyzuje się i nie jest już ona zastrzeżona tylko dla wąskiego grona naukowców. Zainteresowanie jest tak duże, że by skorzystać, trzeba się zapisać na listę oczekujących na https://openai.com/waitlist/gpt-4-api.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

9 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

Materiał Promocyjny
Geopolityka i sztuczna inteligencja. Nowa normalność wokół nas
Sztuczna Inteligencja
Pisklę pawia niszczy internet. AI przejęła wyniki wyszukiwania Google’a
Sztuczna Inteligencja
Nowy napęd smartfonów. Rekordowe wzrosty
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Materiał Promocyjny
Kluczowe funkcje Małej Księgowości, dla których warto ją wybrać
Sztuczna Inteligencja
Algorytmy znad Wisły mogą zdziałać cuda
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego