To koniec kaloryferów? Brytyjczycy wprowadzają emitujące ciepło tapety

Wydawałoby się, że nie ma lepszego systemu ogrzewania mieszkań niż kaloryfery. Brytyjczycy jednak testują całkiem nowy system centralnego ogrzewania – elektryczne tapety.

Po Mundialu w Katarze zimowe igrzyska u Saudów. Mają przyćmić wszystko

Narciarski kurort u wybrzeży Morza Czerwonego? Czemu nie. Arabowie budują miasto przyszłości, które ma nas jeszcze wielokrotnie zadziwić. Już powstaje gigantyczna sztuczna wyspa, a w planach są sztuczny księżyc i świecący piasek plaż.

Polskie miasta chcą być inteligentne. Co jest przeszkodą?

Z opóźnieniem polskie gminy ruszają w ślady takich „smart cities” jak Helsinki i Barcelona. Zmiany następują nie tylko w największych aglomeracjach, ale też w takich jak Ustrzyki Dolne, Skoki czy Ostróda.

Powstanie miasto na wodzie. Recepta na brak ziemi i zmiany klimatu

W ramach UN Habitat – programu Organizacji Narodów Zjednoczonych zajmującego się kwestiami urbanizacji – w Korei Płd. powstanie samowystarczalna, pływająca aglomeracja.

Amazon zaoferuje pierwszego robota-asystenta. Przyniesie nawet kawę z kuchni

Gigant e-handlu, znany ze swoich inteligentnych głośników Echo i asystenta głosowego Alexa, idzie o krok dalej – chce zaoferować robota. Nie jest on zabawką, ale mobilnym elementem smart home. Amazon właśnie pokazał Astro.

W Rosji powstaną smart cities

Gigant atomowy i technologiczny Rosatom zmieni kurorty Kaukazu w smart cities. Rosyjskie miasta są w tej sferze bardzo zapóźnione.

Smart home w Polsce wciąż czeka na boom

W Europie smartfony wykorzystywane są do zarządzania inteligentnym 
domem. Rynek rośnie co kwartał o jedną czwartą. Nad Wisłą dopiero raczkuje.

Zielony to kolor smart city

Inteligentne aglomeracje przyszłości mają być nie tylko naszpikowane nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami, ale zapewniać również kontakt z naturą i gwarantować czyste powietrze.