Budząca kontrowersje spółka pomoże Ukrainie ścigać zbrodnie wojenne

Ukraiński Prokurator Generalny zyska skuteczne narzędzia do ścigania zbrodni wojennych dzięki precyzyjnej analizie danych wywiadowczych oraz zdjęć satelitarnych i z mediów społecznościowych .

Biznes gotowy na czarne łabędzie?

Niepewność staje się symbolem naszych czasów. Słabnąca gospodarka oraz poważna sytuacja geopolityczna mobilizują polskie przedsiębiorstwa do przyspieszenia tempa cyfryzacji. Czy to dobry moment na inwestycje w technologie?

Cyfryzować czy oszczędzać? Polskie firmy na rozstaju dróg

Niepewność jutra, nagłe zmiany, braki zasobów - ludzi, funduszy, infrastruktury - powodują zwolnienie tempa cyfryzacji w polskich firmach. Cyfrowa transformacja jest jednak niezbędna do ich dalszego rozwoju. Przedsiębiorcy nie muszą przechodzić przez ten proces sami - dostawcy rozwiązań chmurowych pomagają im się zmierzyć z obawami i barierami, które napotykają na swojej drodze.

Nie warto zwlekać z wdrożeniem faktury ustrukturyzowanej

Do 2024 roku firmy muszą dostosować swoje systemy IT do przekazywania faktury ustrukturyzowanej. Warto już teraz przejść na taki model fakturowania, ponieważ generuje on szereg korzyści biznesowych.

Teraz firmy łatwiej wejdą w paczki. Zjednoczy je polski startup

Krakowski Happy Pack stworzył oprogramowanie, które ułatwi działanie multibrandowych punktów kurierskich w sklepach i placówkach usługowych.

Informatyzacja branży medycznej - bez bólu i zgodnie z przepisami

Obowiązująca ośrodki ochrony zdrowia Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM) jest istotnym elementem transformacji cyfrowej tego sektora. EDM niewątpliwie usprawnia pracę, ale wdrożenie rozwiązań umożliwiających jej bezpieczne tworzenie oraz wymianę między placówkami może stanowić wyzwanie – szczególnie w mniejszych punktach ochrony zdrowia. Z pomocą przychodzą dostawcy z sektora IT, którzy posiadają wymagane kompetencje w zakresie przechowywania, wymiany i ochrony danych – także tych wrażliwych.

Rosja obchodzi sankcje. "Puste" laptopy i pirackie oprogramowanie

Już około 60 procent laptopów jest wysyłanych do Rosji bez systemu operacyjnego (OS). Dystrybutorzy spodziewają się, że do jesieni udział może wzrosnąć do 80-90 proc. W takim sprzęcie Rosjanie najczęściej instalują oprogramowanie pirackie.

Rosja jest zdesperowana. Zalegalizuje komputerowe piractwo

Aby uniknąć kryzysu, Kreml chce zastąpić software firm z krajów, które wsparły międzynarodowe sankcje. Przygotowuje specjalne przepisy.

USA tworzą oprogramowanie, które przewidzi ruchy Chin

Amerykańscy dowódcy na Pacyfiku stworzyli narzędzie, które pozwala przewidzieć, jak rząd chiński zareaguje na działania USA jak sprzedaż sprzętu wojskowego, działalność wojskowa , a nawet wizyty kongresmenów w „punktach zapalnych” jak Tajwan.

Zarządzanie usługami IT fundamentem sprawnego działania organizacji

Zarządzanie usługami IT oraz ich automatyzacja pozwala na szybką i efektywną obsługę użytkowników, przeciwdziała przerwom w działaniu systemów informatycznych i ułatwia pracę zespołom wsparcia.

Sztuczna inteligencja wydobywa wartość z danych

Zaawansowane rozwiązania analityczne wyposażone w mechanizmy sztucznej inteligencji samodzielnie analizują dane i wyciągają wnioski, które pozwalają podejmować właściwe decyzje biznesowe.

Platforma Docer - co warto o niej wiedzieć?

Wielu użytkowników internetu potrzebuje miejsca do przechowywania książek, notatek, czasopism czy pojedynczych artykułów, aby móc z nich swobodnie korzystać.