Polska sztuczna inteligencja ma wesprzeć kulejącą amerykańską edukację

Smartschool, który rozwija platformę wspierającą uczniów za oceanem, rośnie w siłę. Start-up pozyskał od inwestorów 1,5 mln dol. Czy pójdzie w ślady podbijającej Amerykę polskiej platformy rezerwacyjnej Booksy?

Estońska bestia zamierza zadomowić się nad Wisłą. Duża zmiana w car-sharingu

Na polskim rynku pojawił się właśnie start-up z Tallina, który chce namieszać na rynku wynajmu samochodów. Czy spółce uda się podbić nasze ulice flotą aut marki Tesla?

Polski wynalazek odmieni ogrody. Powstrzymuje chwasty i chroni nasiona

Rodzimi naukowcy opracowali trawę w rolce, całkowicie biodegradowalną. – To jedyna tego typu innowacja – przekonują.

Czas na badania bez kłucia i bólu. Algorytmy z Wrocławia mają odmienić diagnostykę

Bezmankietowe badanie ciśnienia krwi oraz bezinwazyjny pomiar glukozy to innowacyjne rozwiązania rodzimego start-upu, które mogą już wkrótce zrewolucjonizować diagnostykę.

„Polski Kickstarter" ruszył na podbój świata. Ma wzięcie u Rumunów i Włochów

4fund.com, zagraniczna noga popularnej nad Wisłą platformy do internetowych zbiórek Zrzutka.pl, idzie jak burza. Generuje ruch trzy razy większy, niż zakładano.

Stworzony przez Polaka finansowy gigant wychodzi z kryzysu

Założony przez przez Sebastiana Siemiątkowskiego w Szwecji fintech najgorsze ma już za sobą, szybko się rozwija i szykuje do giełdowego debiutu.

Cyfryzacja usług priorytetem

Klienci chcą dziś uzyskiwać dostęp do oferty i finalizować zakupy produktów ubezpieczeniowych na kanałach online.

Branża przewozu osób czeka na cyfrową rewolucję

Postępująca cyfryzacja w administracji ma szansę odmienić sektory transportu i logistyki. Bez tego trudno będzie zapewnić kontrolę przestrzegania prawa oraz sprostać kluczowemu dziś wyzwaniu związanemu z kurczącą się podażą kierowców.

Polskie start-upy inwestują w elektromobilność. To szansa na nadgonienie zapóźnień

Nowe technologie napędzają zieloną rewolucję, a polskie firmy coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność w branży magazynowania energii czy e-transportu.

Polskie szczepionki na covid i grypę. Polacy tworzą unikalną na świecie technologię

Biofarmaceutyczna spółka z Krakowa ma szansę pchnąć prace nad szczepionkami przeciwko chorobom zakaźnym mocno do przodu. Eksperci przekonują, że ta rodzima technologia jest unikalna w skali globalnej.

Ukraina może być technologiczną potęgą. Start-upy przetrwały i zaczynają ekspansję

W dwa lata po brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę, mimo licznych przeciwności, w tym utraty części kadr, ekosystem start-upów nie tylko przetrwał, ale i szybko rośnie. Innowacyjne firmy mocniej stawiają na usługi na rzecz armii.

Polskie roboty przejęły konkurenta z Niemiec. Drzwi do ekspansji

Delivery Couple, start-up Sergiusza Lebedyna, stworzył maszyny na czterech kołach, które w kilku miastach dostarczają zakupy i posiłki zamawiane online. Firma przejęło właśnie konkurenta z Niemiec – start-up Theo.

Sztuczna inteligencja zaplanuje podróż i wypoczynek. Usługa „szyta na miarę”

Rzeszowa stworzył nowatorskie narzędzie do planowania i organizacji wyjazdów. Napędem tego projektu jest sztuczna inteligencja.

Kryzys zdrowia psychicznego w Polsce. Ten start-up ma pomóc pracownikom

Platforma wsparcia psychologicznego, działająca w modelu subskrypcyjnym, założona przez znaną psycholożkę Małgorzatę Ohme, łapie wiatr w żagle.

Firmę sprzedał założycielom Lego. Teraz zakłada fundusz, który wesprze start-upy

Maciej Zawadziński to seryjny przedsiębiorca, który z inwestorami technologicznymi Maciejem Frankowiczem i Konradem Trzyną uruchamia nowy fundusz venture capital. W grze jest 80 mln zł.

Polska firma zalewa świat pudełkami. Biznes nakręcany przez e-commerce

Kartony, koperty, taśmy, folie i wypełnienia do opakowań – wszystko, co potrzeba sklepom prowadzącym sprzedaż wysyłkową, w jednym miejscu. Polska platforma teraz chce przyspieszyć ekspansję zagraniczną.

Koniec rodzinnej wojny o to, czego słuchać. Wielkie zmiany w samochodach

Często podczas podróży każdy z pasażerów chce odtwarzać inny rodzaj muzyki lub włączyć inną audycję. AAOS ma rozwiązać problem. A to początek rewolucji.

Obce języki zamiast karnetów na siłownię. Polski projekt jest pierwszy w Europie

Wrocławska spółka stworzyła platformę do nauki angielskiego, niemieckiego, ale też ukraińskiego czy polskiego. Te cyfrowe szkolenia to tzw. benefit pracowniczy. Bo firmo coraz trudniej pozyskać czy utrzymać pracowników.